آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10135
تاریخ انتشار : 24 تیر 1391 13:6
تعداد بازدید : 460

ارایه تی شرتی که تلفن همراه را شارژ می کند

محققان دانشگاه کارولینای جنوبی تی شرتی طراحی کرده و ساخته اند که قادر است تلفن های همراه را شارژ کند.

Techradar- تاکنون برای بسیاری از افراد پیش آمده که به دلیل اینکه شارژ تلفن‌همراه‌شان تمام شده امکان استفاده از آن را نداشته یا مجبور شده‌اند به خانه برگردند تا گوشی خود را شارژ کنند.
بر این اساس محققان دانشگاه کارولینای جنوبی لباسی طراحی کرده‌اند که با قرار دادن گوشی‌تلفن‌همراه یا تبلت داخل جیب، باتری این دستگاه‌ها را را شارژ می‌کند. این شارژر قادر است انرژی الکتریسیته را ذخیره کرده و آن انرژی را در اختیار گوشی موبایل قرار ‌دهد و می‌تواند هزاران بار گوشی‌ها یا تبلت‌های رایانه‌ای را شارژ کند. بر این اساس تی‌شرت به عنوان خازن عمل می‌کند و می‌تواند انرژی الکتریسیته را ذخیره کند.
محققان در ابتدا این تی‌شرت را داخل ترکیبی از فلورید قرار دادند و سپس آن را در کوره‌ای بدون اکسیژن در درجه حرارت بالا قرار دادند.
بر این اساس سلولز پارچه، کربن را به فعالیت وامی‌دارد که به عنوان خازن عمل کرده و در ضخامت نانومتری اکسید منگنز نیز جای گرفته و پارچه را به یک سوپرخازن تبدیل می‌کند. بر این اساس این تی‌شرت انرژی را ذخیره سازی می‌کند بنابراین با قرار دادن دستگاه تلفن همراه یا آیپد داخل جیب لباس، انرژی مورد نظر را تولید می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :