آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10187
تاریخ انتشار : 25 تیر 1391 10:59
تعداد بازدید : 719

سرویس «انتظار مکالمه» تلفن ثابت برای مشترکان تهرانی فعال شد

قائم مقام مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران با اعلام فعال سازی سرویس انتظار مکالمه – Call Waiting – برای تمامی خطوط تلفن ثابت تهران و البرز گفت: امکان غیرفعال سازی این سرویس نیز برای مشترکانی که تمایل به استفاده از آن را ندارند، وجود دارد.

خبرگزاری مهر- ابراهیم یافتیان با بیان اینکه هم‌اکنون سرویس انتظار مکالمه تلفن ثابت تمامی‌ مشترکان استان تهران و البرز فعال شده است، افزود: شرکت مخابرات استان تهران به صورت پیش فرض این سرویس را که پیش از این جزو سرویس‌های ویژه محسوب می‌شد، برای تمامی‌مشترکان فعال کرده است.
 وی ادامه داد: به این ترتیب این امکان برای مشترک تلفن ثابت فراهم شده که در حین پاسخگویی به نفر اول، متوجه تماس و پشت خط بودن نفر دوم توسط بوق‌های پی‌درپی شده و پاسخگوی نفر بعدی باشد. این درحالی است که تا پیش از راه‌اندازی این سرویس، فرد تماس‌گیرنده با خط مقصد، در صورت اشغال بودن خط و مکالمه مشترک موردنظر مجبور به شنیدن بوق اشغال بود. اما در این سرویس، سیستم تنها اعلام می‌کند که مشترک موردنظر در حال مکالمه است و فرد تماس‌گیرنده با شنیدن بوق آزاد می‌تواند منتظر بماند تا ارتباط وی برقرار شود. یافتیان تاکید کرد: اگر مشترکان تمایلی به استفاده از این سرویس نداشته باشند، می‌توانند طبق دستوراتی که در قبوض صورت حساب‌شان آمده و در وب‌سایت شرکت مخابرات استان تهران هم وجود دارد، این سرویس را غیرفعال کنند. به گفته یافتیان هیچ هزینه‌ای بابت سرویس Call Waiting در قبوض مشترکان تلفن ثابت درج نخواهد شد و فعال‌سازی و استفاده از این سرویس کاملا رایگان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :