آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10194
تاریخ انتشار : 25 تیر 1391 11:11
تعداد بازدید : 902

مديريت ذخيره سازي اطلاعات با استفاده از محصولات quantum

چهار محصول شرکت quantum به منظور تهیه نسخه های پشتیبان از اطلاعات سیستم های اطلاعاتی توسط شركت مهندسي دمسان رايانه به بازار عرضه شد.

فناوران-محصول DXI شركت Quantum که از سيستم هاي Backup  مبتني بر ديسك است این قابليت را داراست تا که اطلاعات اصلي كاربران را با كوچك سازي بسيار قابل توجهي بر روي خود ذخيره کند . با توجه به آنكه فرآيند كوچك سازي اطلاعات درسيستمBackup به روشPost است (در روش Post   ابتدا اطلاعات نوشته شده و سپس كوچك سازي می شود) معضل كندي سرعت و وجود گلوگاه برطرف شده است . اين كوچك سازي در زمان انتقال اتوماتيك آن به شهر و يا كشور دوم كمك مي‌کند تا با حداقل پهناي باند تمامي اطلاعات را منتقل کنیم . علاوه بر ويژگي هاي ذكر شده قابليت استفاده از محصول به‌صورت NAS   نيز از ويژگي هاي اين محصول است . تفاوت قابليت NAS  اين محصول با ساير محصولات NAS  در مارك هاي ديگر آن است كه در زمان استفاده به‌صورت NAS  نيز كوچك سازي انجام خواهد شد .اين ويژگي كارایي بسيار زيادي را در اختيار كاربران قرار خواهد داد .
محصول RDX 8000  یکی دیگر از محصولات جديد شركت Quantum   بوده و با دارا بودن 8 Slot   مبتني بر ديسك مي تواند از ديسك هاي مدل RDX  با ظرفيت هاي مختلف استفاده کند و هيچ اجباري در انتخاب ديسك ها با ظرفيت يكسان نیست . با توجه به قابليت JBOD    اين محصول مي‌توان تمامي هارد ديسك ها را در غالب يك  فضاي واحد در نظر گرفت . حداكثر ظرفيت هر ديسك در اين محصول 1 TB    بوده كه جمعا  فضايي با ضرفيت 8 TB   در اختيار کاربر قرار خواهد داد . نكته قابل توجه اين محصول قابليت كوچك سازي اطلاعات بر روي هر ديسك با ظرفيت 1 TB   است که مي‌توان تا ميزان 10 TB   اطلاعات را ذخيره کرد . قابليت انتقال هريك از ديسك ها ( Offsite backup   ) به محل ديگر از ساير محاسن محصول است . محصول
 VM pro     4000 كه يك سيستم Backup   مبتني بر ديسك بوده که براي محيط هاي مجازي ( VM) طراحي شده است . معمولا كاربران سيستم هاي مجازي به‌دليل تمركز تمامي سيستم هاي خود بر روي يك سخت افزار واحد نگراني دارند . اين محصول به‌دليل بی‌نيازی از هرگونه نرم افزار جداگانه و همچنين قابليت كوچك سازي اطلاعات تا ميزان 90 درصد و قابليت انتقال اطلاعات به شهر يا كشور دوم از برترين محصولات Backup    در دو سال متوالي 2010 و 2011  به‌شمار می‌آید. همچنین توانائي بازيابي اطلاعات از دست رفته در محيط هاي مجازي ( VM  ) و بالا بودن ضريب اطمينان در بازيابي از ساير ويژگي هاي اين محصول است .
آخرین محصول از سری جدی محصولات شركت Quantum،scalar  نام دارد. این محصول به‌دليل ماهيت مبتني بر Tape    مي تواند اطلاعات را در مدت زمان نگهداري طولاني حفاظت کرده و فرآيند آرشيو را برعهده گيرد . نوع اتصال اين سري از محصولات  از طريق فيبر نوري بوده که سرعت قابل ملاحظه اي را در زمان ذخيره و بازيابي ارایه مي‌دهد.تنوع در انتخاب محصول سري Scalar   سبب شده تا كاربران بر حسب ميزان اطلاعات خود مدل خاصی را براي مركز داده انتخاب کنند .
تمامی این محصولات با گارانتی شركت مهندسي دمسان رايانه به بازار ایران عرضه شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :