آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10208
تاریخ انتشار : 25 تیر 1391 11:44
تعداد بازدید : 382

برنامه جدید عرضه سکه اعلام شد

رییس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه تغییرات ناگهانی نرخ سکه و ارز غیر واقعی است، به مردم توصیه کرد که در خرید سکه و ارز، قیمت ها را بر اساس قیمت جهانی طلا و ارزش ذاتی سکه و ارز محاسبه کنند.

مهر- محمود بهمنی تغییرات ناگهانی قیمت دلار در بازار را غیرواقعی دانست و گفت: وقتی قیمت دلار ناگهان از یکهزار و 700 تومان به دو هزار تومان افزایش می‌یابد و پس از آن به یکهزار و 900 تومان می‌رسد، این تغییرات واقعی نیست.
رییس کل بانک مرکزی این‌گونه تغییرات قیمتی دلار در بازار را روانی و سیاسی عنوان و تصریح کرد: در مورد قیمت سکه نیز این مسایل صدق می‌کند، بنابراین باید قیمت‌ها با توجه به قیمت جهانی طلا و ارزش ذاتی آن محاسبه شود.
وی افزود: وقتی قیمت جهانی طلا پایین می‌آید اما نرخ سکه در ایران بالا می‌رود، این امر هیچ توجیهی ندارد و متناسب با ارزش ذاتی و واقعی سکه این افزایش قیمت اتفاق نیفتاده است، مانند همان افزایش قیمت سکه به یک میلیون تومان.
بهمنی همچنین تقاضا را یکی دیگر از مسایل تاثیرگذار بر روی قیمت سکه و دلار اعلام و به مردم توصیه کرد که مردم در خرید سکه و ارز باید توجه داشته باشند که وقتی قیمت‌ها در بازار داخلی برعکس قیمت‌ها در بازار جهانی بالا می‌رود، واقعی نیست.
رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مردم می‌توانند قیمت‌ها را خود محاسبه کنند، عنوان کرد: قیمت ذاتی هر کالایی، قیمت اصلی را تعیین می‌کند، بنابراین نباید مسایلی همچون مسایل سیاسی بر روی قیمت سکه و ارز تاثیرگذار باشد و مردم باید این موارد را در نظر بگیرند.
وی از برنامه بانک مرکزی برای تعادل بخشی بیشتر به بازار سکه خبرداد و گفت: بر این اساس از دوم مردادماه سال جاری دو میلیون و 200 هزار قطعه سکه را وارد بازار خواهیم کرد، بنابراین اگر حبابی در بازار باشد می‌توانیم با تزریق سکه و رفع نیازهای مردم آن را از بین ببریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :