آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10236
تاریخ انتشار : 26 تیر 1391 10:23
تعداد بازدید : 629

ریيس سازمان پدافند غیرعامل

حمله سايبري مساوي است با حمله نظامي

سردار غلامرضا جلالی گفت: حمله سایبری آمریکا به تاسیسات هسته ای ایران تبعات حمله نظامی را خواهد داشت. با اقدامات خوب تدافعی که در زمینه سایبری شکل گرفته است، توانسته ایم بخش زیادی از آسیب پذیری خود را مدیریت و کنترل كنیم.

واحد مرکزی خبر- در پی اعلام خبری از سوی مدیر موسسه علم و امنیت بین‌المللی آمریکا مبنی بر امکان انفجار در مراکز هسته‌ای ایران از طریق جنگ سایبری، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن به بررسی این موضوع گفت: با اقدامات خوب تدافعی که در زمینه سایبری شکل گرفته است، توانسته‌ایم بخش زیادی از آسیب‌پذیری خود را مدیریت و کنترل كنیم.
وی افزود: آمریکا مدعی بود که توانسته است یکسال تا 18 ماه، برنامه توسعه هسته‌ای ایران را به تعویق اندازد، اما شاهد هستیم که هیچ‌گونه توقفی در این زمینه نداشته و برنامه‌ها را مدیریت کرده‌ایم.
سردار جلالی تصریح کرد: با استفاده از پروتکل‌های داخلی امنیتی و زیرساخت‌های منطقه‌ای قادر خواهیم بود بخش زیادی از دسترسی‌های آنان را کاهش دهیم؛ ضمن اینکه نظام‌مند کردن دسترسی‌ها در هر حوزه آسیب‌پذیری‌ها را کاهش می دهد.
وی ادامه داد: فرماندهی سایبری امریکا استراتژی حمله را بر عهده گرفته ولی تلاش می‌کند خود را قربانی نشان دهد؛ در صورتی که خود آنها مهاجم و تهدیدگر هستند.رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: اخیرا شاهد بودیم که وزرای امنیت اتحادیه اروپا جنگ سایبری را جنگی با تمدن توصیف کرده‌اند و ما در مقابل باید آمادگی خود را افزایش داده و در برابر این تهدید، پایداری شبکه‌های خود را حفظ کنیم.
وی با اشاره به دو حوزه تولید قدرت بازدارندگی و مختل کردن بخش دفاعی در بحث بازدارندگی سیستم پدافند غیر عامل گفت:  قابلیت اختفا و انکار در فضای مجازی این اجازه را به دشمن می‌دهد که به زیرساخت‌های سایر کشورها هجوم برند؛ در حوزه دفاع سایبری باید مباحث حقوق بین الملل در دفاع سایبری را ساماندهی کنیم.
سردار جلالی تاکید کرد: ادعای امریکا مبنی بر حمله سایبری و انفجار برخی زیرساخت‌ها مساوی است با اقدام نظامی و تبعات حمله نظامی را خواهد داشت.
وی در پایان گفت: این تهدیدات قابل پیگیری است؛ در حوزه داخلی از طریق پلیس فتا و در بعد بین‌الملل از طریق بخش سایبری وزارت خارجه می‌توان این موضوع را دنبال کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :