آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10243
تاریخ انتشار : 26 تیر 1391 10:47
تعداد بازدید : 2291

مادیران اعلام کرد

25 میلیون تومان جایزه برای شناسایی متقلبان کارتریج

گزارش ها حاكي از آن است كه تعداد زيادي كيت هاي تقلبي كارتريج تونر دستگاه هاي فتوكپي شارپ بين فروشندگان بازار توزيع شده است.

فناوران- براساس اطلاعات کسب شده از روابط عمومي شركت ماديران، به دليل تخصيص نیافتن ارز كافي از سوي بانك‌ها، تعدادی کارتریج تقلبی تونر شارپ در بازار توزیع شده که  استفاده از این كارتريج‌هاي تقلبي، باعث تونر ريزي به داخل، آسيب جدي درام فتوكپي، خش خوردگي آن و خرابي دستگاه مي‌شود و در نهايت، تعمير دستگاه و تعويض درام داخل آن هزينه مضاعفی به مصرف كننده تحمیل می‌کند. علاوه بر اين، به علت كمبود مقدار تونر داخل كارتريج‌هاي تقلبي، فقط تعداد محدودي كپي مي‌توان گرفت كه اين امر نيز موجب زیان مصرف كننده مي‌شود.  بر اساس این گزارش، استفاده از تونرهاي تقلبي منجر به ابطال گارانتي دستگاه مي‌شود و در نتيجه مصرف كننده خود مجبور است هزينه‌هاي خسارت دستگاه را بپردازد. مادیران اعلام کرد که شبيه‌سازي كارتريج تونر‌هاي تقلبي از لحاظ ظاهري، به قدري ماهرانه انجام گرفته كه در بسياري از موارد به‌رغم اطلاع‌رساني گسترده اين شركت، فروشنده از بي‌اطلاعي خريدار سوءاستفاده مي‌كند و به راحتي كارتريج‌هاي تقلبي را به جاي كارتريج اصل و نزديك به قيمت اصل مي‌فروشد.
نحوه شناسایی کارتریج اصل
اگر برای پرینتر خود نیاز به کارتریج جدید دارید، حتما در موقع خرید به این موارد توجه کنید:
پس از باز كردن در كارتن، با دقت بيشتر و فني‌تر مشاهده مي‌شود كه كارتريج تقلبي به طور معمول داخل سلفون پيچيده شده است، ولي تونر كارتريج اصل شارپ داخل پلاستيك معمولي قرار دارد. ضمن آنكه جنس كارتن يا لوگو با تفاوت بسيار جزیي، كارتريج اصل شارپ را از تقلبي آن متمايز مي سازد. بر اساس اين گزارش، شركت ماشين‌هاي اداري ايران به عنوان تنها نماينده ماشين‌هاي اداري شارپ در ايران، سال‌هاست به نمايندگان فروش ماديران در سراسر ايران درباره عواقب استفاده از تونر‌هاي فتوكپي غير فابريك و شبيه سازي شده با اصل كه به همراه «آي سي» (IC) كپي شده و تقلبي در بازار به فروش مي رسد، هشدار داده است.
اين شركت با معرفي نام‌هاي تجاري متفرقه موجود در بازار به نمايندگان رسمي خود، درباره خسارت‌هاي ناشي از كيفيت پايين تونر‌هاي تقلبي و تهديد خطر جدي براي سيستم دستگاه‌هاي فتوكپي، اطلاع‌رساني كرده است تا اعتبار نام تجاري شارپ خدشه دار نشود و از فروش اين گونه مواد مصرفي خودداري به عمل آيد.
همچنين،‌ سال‌هاست كه درباره جلوگيري از ورود و توزيع كارتريج‌هاي تقلبي، مكاتبه‌هاي متعددي با ارگان‌هاي مختلف نظير گمرك كشور، سازمان حمايت از حقوق مصرف كنندگان و توليدكنندگان و اداره مبارزه با قاچاق كالاي وزارت بازرگاني انجام گرفته است.
علاوه بر اين، پيوسته به اتحاديه فناوران رايانه تهران درباره مبارزه با قاچاق كارتريج‌هاي تقلبي اطلاع رساني شده است. به طوري كه تعدادي از توزيع كنندگان و فروشندگان كيت‌هاي تونر كارتريج تقلبي شناسايي و به اتحاديه معرفي شدند تا در مورد اين موضوع اقدام لازم صورت پذيرد.
با توجه به اينكه اتحاديه فناوران رايانه تهران، همواره هشدارهاي لازم را به اعضاي خود اعلام مي‌دارد، انتظار مي‌رود تا اقدام عملي موثرتري براي مبارزه با توزيع تونر‌هاي تقلبي انجام شود.
جایزه برای کشف خلافکاران
شركت ماشين‌هاي اداري ايران(ماديران) همچنین به منظور حفظ نام و شهرت تجاري شارپ و حمایت از مصرف کنندگان، از تمامی ارگان‌ها، سازمان‌ها و مراكز اداري درخواست کرده است که با نخريدن كالاي تقلبي و اطلاع رساني به موقع، همكاري لازم را با اين شركت داشته باشند تا از فروش كالاهاي غير استاندارد جلوگيري شود.
این شرکت همچنین در براي هر گونه كسب آگاهي مستند و اخبار واقعي که منجر به کشف انبار و دستگیری عاملان اصلی واردات و توزیع تونرهاي تقلبي شارپ شود، مبلغ 250 ميليون ريال جایزه در نظر گرفته و اطمینان داده است که نام منبع و اطلاع‌دهنده به طور كامل محفوظ و محرمانه باقي خواهد ماند.
این شرکت از مردم دعوت کرده است که  يافته‌ها و گزارش‌هاي خود را در تماس با شماره 82262630 – 021 به كارشناسان شركت اعلام كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :