آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10292
تاریخ انتشار : 27 تیر 1391 11:13
تعداد بازدید : 525

وزیر ارتباطات اعلام کرد

وزارت ارتباطات با شورای عالی مجازی فقط همکاری می کند

ایسنا- رضا تقي پور در پاسخ به سوالي مبني بر واگذاري مركز تحقيقات مخابرات به مركز ملي فضاي مجازي گفت: اطلاعي از اين موضوع ندارم.

 وي در ادامه با بيان اينكه آيا ممكن است تغييرات در سطح ساير زيرمجموعه‌هاي وزارت ارتباطات دنبال شود، افزود: شوراي‌عالي فضاي مجازي به عنوان يك شورا كه در سطح كلان، ملي و راهبردي فعاليت مي‌كند، همان‌طور كه در حكم منتشر شده مقام معظم رهبري هم آمده، سه موضوع سياست‌گذاري، هماهنگي و تصميم‌سازي را دنبال مي‌كند.
 تقي‌پور ادامه داد: وقتي راجع به هماهنگي صحبت مي‌كنيم، اين صحبت از اين است كه در ميان بخش‌هاي مختلفي در اين حوزه فعاليت دارند، به واسطه‌ شوراي مذكور نوعي تمركز ايجاد شود. درواقع بنا بر اين اصل بود كه چنين شورايي شكل گرفت و حال، اين‌ كه برخي دوستان مباحثي را به دلخواه خود بيان و عنوان مي‌كنند، موضوعي است كه به‌ طور طبيعي بايد توضيحات بيشتر را از خود آنها خواست.
در همين حال، وزير ICT عنوان كرد: وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات به عنوان يكي از وزارتخانه‌هاي مهم و حياتي در عرصه‌ حاكميت و به عنوان نماينده كشور در مجامع ملي براي دفاع از حقوق كشور و در عرصه‌ ثبت ايستگاه‌ها، فركانس‌هاي هوايي، بحث شبكه‌ها و تعاملات متقابل و آنچه در قانون تشكيل اين وزارتخانه توسط مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيده، به فعاليت مي‌پردازد و زمان زيادي هم از دوره‌ تجديد نظر در قوانين مربوط اين وزارتخانه نمي‌گذرد.
 وي در پايان افزود: همان‌طور كه در قانون هم اشاره شده است، وظايف و ماموريت‌هاي بسيار زيادي براي اين وزارتخانه وجود دارد و طبيعتا اين وظايف توسط نهاد‌هاي ديگر قابل انجام نخواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :