آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10294
تاریخ انتشار : 27 تیر 1391 11:17
تعداد بازدید : 533

معاون وزیر آموزش و پرورش

تفاوت عمده بازی های داخلی و خارجی در محتوای بازی هاست

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بازی های رایانه ای ایرانی از نظر کمی وکیفی رشد چشمگیری داشته است، گفت: سطح کیفیت بازی های تولید شده داخلی با کمپانی های بازی ساز خارجی برابری می کند، تولید کنندگان داخلی باید تلاش کنند که تنوع و جذابیت را در محصولات خود لحاظ کنند.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای- یوسف نوری افزود: بازی‌های داخلی پیشرفت خوبی داشته است و حمایت از بازی سازان و استاندارد سازی تولیدات باید در اولویت امور این حوزه قرار گیرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: بازی به عنوان یک رسانه آموزشی موثر در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است و بازی‌های ارایه شده از سوی شرکت‌های  مختلف با رعایت نظام رده‌بندی سنی و کیفیت محتوا در جامعه به جایگاه خوبی رسیده است.عضو هیات امنا بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تاکید کرد: تفاوت عمده بازی‌های داخلی و خارجی در محتوای بازی‌هاست. بازی سازان داخلی بر اساس معیارهای فرهنگی و دینی کشور بازی تولید می کنند، در صورتی که این معیارها در بازی‌های خارجی به چشم نمی‌خورد.
به گفته نوری، بازی‌سازان نباید به دنبال رقابت با بازی‌سازان خارجی باشند بلکه باید نیاز جامعه از طریق تولید و عرضه بازی برطرف کنند.
وی گفت: فرآیند بازی سازی در کشور جهش خوبی نسبت به گذشته داشته و بازی رایانه‌ای به عنوان بخشی از زندگی باید مورد حمایت مسوولان قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :