آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10947
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1391 11:20
تعداد بازدید : 546

ايران به حملات سايبري پاسخ مي دهد

وزير اطلاعات گفت: مقابله ما با حملات سايبري، در راستاي استراتژي تهديد در برابر تهديد انجام مي شود.

فناوران- حجت‌الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي درحاشیه جلسه دولت در خصوص حملات سايبري صورت گرفته عليه تاسيسات هسته‌اي کشورمان گفت: با همه حملات سايبري جديد، مقابله و نقشه‌هاي دشمنان در اين زمينه، نقش بر آب شده است.
وي با اشاره به استراتژي تهديد در برابر تهديد يادآور شد: سياست پيش روي ما متناسب با اين استراتژي بوده و بر اساس آن طراحي مي‌شود.
مصلحي گفت: در مقابل هر حمله سايبري، حملات متقابل سايبري را در دستور کار داريم.

آمریکا تهدید در برابر تهدید را جدی بگیرد
گفتنی است پیش از این نیز رسانه ها به نقل از یک مقام قرارگاه سایبری نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آورده اند: تداوم حمله های سایبری آمریکا ضد ایران،عواقب ناگواری برای واشنگتن دربرخواهد داشت.
این مقام قرارگاه سایبری ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که خواست نامش فاش نشود در واکنش به بعضی اخبار منتشر شده از آمریکا مبنی بر احتمال حمله سایبری ضد تاسیسات هسته‌ای ایران، تاکید کرد: اگر آمریکایی ها حمله های سایبری ضد ایران را متوقف نکنند، از ایران پاسخ قاطع و پشیمان کننده ای دریافت خواهند کرد.
مقام قرارگاه سایبری ستاد نیروهای مسلح ایران همچنین به آمریکایی ها توصیه کرد: دکترین تهدید در برابر تهدید را جدی بگیرند و واقف باشند که جمهوری اسلامی ایران با توانمندی‌های نظامی بالای خود ،آمادگی تقابل با هرگونه ماجراجویی و آشوبگری را دارد.
اخیرا آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و برخی رسانه‌ای غربی طی ماه های اخیر تلاش کردند با انتشار ویروس هایی نظیر استاکس‌نت و فلیم(شعله) به برنامه های هسته‌ای ایران نفوذ کرده و از این طریق مانع کند شدن پیشرفت های ایران در این زمینه شوند.
این در حالی است که سردار سرتیپ”احمد وحیدی” وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران اخیرا ، دفاع سایبری را از محوری ترین فعالیت های وزارت دفاع برای مقابله با حملات سایبری ضدتاسیسات جمهوری اسلامی ایران دانست و اعلام کرد: خنثی‌سازی این حملات اخیر ، نشان دهنده توان و ظرفیت علمی و تکنولوژیکی ایران در حوزه دفاع سایبری است.
در همین حال “علی حکیم جوادی” معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران اخیرا توانمدی های مرکز ماهر هشدار داد و گفته بود: ایران تنها کشوری است که توانسته در ابتدا بدافزارهای فلیم و مدی را شناسایی و پاک کننده آن را تولید کند.
“رضا تقی پور” وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران نیز پیشتر اعلام کرده بود: ایران شکایت خودرا از حملات اینترنتی دولتی ، از طریق وزارت امور خارجه به مجامع جهانی ذی صلاح ارایه کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :