آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10965
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1391 11:59
تعداد بازدید : 412

با دست خود تولید را متوقف نکنیم

ریيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي تهران در هفدهمين نشست هيات نمايندگان اين اتاق با اشاره به شرايط ويژه اقتصادي كشور، اعتماد به بخش خصوصي و ميدان دادن به آن را اقدامي ضروري دانست و خواستار كاهش فشارها و سياست هاي نظارتي بر توليد شد.

روابط عمومي اتاق ايران- يحيي آل‌اسحاق ریيس اتاق تهران با بيان اين مطلب كه بايد واقعيت‌ها را پذيرفته و در راستاي آن ابزار لازم براي مقابله با تهديدهاي خارجي را فراهم كنيم، توضيح داد: «دشمنان نظام، دو حوزه اقتصاد و مردم را هدف قرار داده‌اند. از آن‌جايي‌كه مايه حيات نظام جمهوري اسلامي ايران، مردم و حمايت‌هاي آنهاست، نبايد اجازه دهيم كه مكر دشمنان در جهت جدا كردن مردم از حكومت موفق شود.
وي افزود: در قدم اول بايد تهديدهاي موجود را جدي گرفته و پس از آن يك طرح عملياتي و انسجام همگاني به‌وجود آوريم. امروز كشور به يك ستاد مشترك فراقوايي نياز دارد تا با به‌كارگيري از همه پتانسيل‌هاي كشور، عليه سياست‌هاي دشمنان، حركت كند.
ریيس اتاق تهران بهره‌گيري از ابزار عادي را در وضعيت غيرعادي اقدامي نادرست برشمرد و گفت: اكنون دولت خط مقدم جبهه محسوب مي‌شود، بنا‌بر‌اين باوجود همه اختلاف‌نظرها، بايد به ياري و حمايت از او بشتابيم. البته در اين وادي، دولت نيز بايد به‌طور متقابل از بخش‌خصوصي حمايت كند. از طرفي دولت بايد به فعالان اقتصادي اعتماد كرده و سعي كند، در اين شرايط فشارها و سياست‌هاي كنترل را كاهش دهد.
آل‌اسحاق تاكيد كرد:‌ شايد اجراي برخي قوانين، به رشد اقتصاد كمك كند، اما اجراي آنها مانند سياست‌هاي جديد استاندارد و ماليات در وضعيت ويژه امروز، نادرست است. نبايد با عملياتي‌كردن اين‌گونه سياست‌ها، دست‌و‌پاي توليد را ببنديم و زماني‌كه به افزايش توليد نياز داريم، با دست خود، توليد را متوقف سازيم.
وي در پايان يادآوري كرد: در محيط مملو از نااميدي و ياس، امكان رشد خلاقيت‌ها و استعدادها از بين مي‌رود.
در اين جلسه، «اصغر ابوالحسني»، «غلامرضا شافعي»، «سيدجواد تقوي»، «حسن رادمرد»، «جواد نجم‌الدين» و «محسن صالحي‌نيا» به‌عنوان نمايندگان جديد وزارت صنعت، معدن و تجارت به اتاق تهران معرفي شدند، براساس قانون، ايشان، اعضاي جديد هيات نمايندگان اتاق ايران نيز خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :