آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11026
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1391 11:26
تعداد بازدید : 558

صلاحیت عرضه کنندگان POS ارزیابی می شود

جلسه کارگروه تولیدکنندگان و عرضه کنندگان صندوق های فروشگاهی (POS) روز دوشنبه گذشته با حضور 30 نفر از صاحب نظران این حوزه به منظور تشخیص صلاحیت عرضه کنندگان و ارایه راهکار در خصوص واردات و تخصیص ارز، برگزار شد.

روابط عمومی سازمان نصر- در این جلسه مهندس قمی، دبیرکل سازمان آمادگی سازمان را برای همکاری و تعامل با دستگاه‌های مرتبط، فرهنگ‌سازی و انعکاس دیدگاه‌های کاربران در راستای پیشبرد اهداف کارگروه اعلام کرد. سپس آیت‌اللهی رییس کارگروه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان صندوق‌های فروشگاهی، ضمن بیان تاریخچه‌ای از فعالیت کارگروه، به معرفی اهداف و رسالت این کارگروه پرداخت.
در ادامه مواردی چون پیگیری تخصیص ارز با نرخ مرجع، تشکیل کارگروه‌های کارشناسی برای آماده‌سازی پیشنهادهای مشخص و شفاف، ایجاد هماهنگی بین وزارت بازرگانی و گمرکات، ساماندهی تشخیص صلاحیت و رتبه‌بندی فعالان بازار، پیگیری کاهش تعرفه واردات دستگاه‌های POS با ارایه پیشنهاد جداسازی POS از ماشین‌های محاسب، برگزاری منظم نمایشگاه و ارایه تبلیغات منسجم توسط حاضران مطرح شد.
همچنین اطلاع‌رسانی به موقع از طریق پورتال و ایجاد بانک اطلاعاتی به‌روز، برگزاری نشست با مجموعه‌های مرتبط نظیر شورای اصناف، وزارت بازرگانی و غیره، تشکیل کمیته کارشناسی برای تعامل با وزارت دارایی به منظور بروزرسانی وضعیت جاری، پیگیری اجرای درست قانون و حمایت از دست‌اندرکاران، تهیه پیشنهاد جامع به جهت اخذ تسهیلات برای عرضه‌کنندگان و مصرف‌کنندگان، تلاش سازمان برای تصدی‌گری و ایجاد الزام برای غرفه داران نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا به جهت استفاده از سیستم POS از جمله دیگر پیشنهادهای مطرح در این جلسه بود.
پس از جمع‌بندی نظرات، مقرر شد دو تیم برای پیگیری و تسریع در تحقق اهداف تشکیل شود. تیم نخست، وظیفه پیگیری اهداف زیرساختی با هدف تهیه مستندات لازم، ارایه پیشنهادها و درخواست‌های شفاف را بر عهده خواهد داشت و تیم دوم نیز در راستای ایجاد تعامل، هم‌افزایی و برقراری ارتباطات موثر، برنامه‌ریزی و فعالیت خواهد کرد.
گفتنی است پیوستن 12 عضو جدید به مجموع پنج عضو قبلی این کارگروه به اتفاق آرا تصویب و مقرر شد جلسه‌های کارگروه به صورت یک هفته در میان در روزهای دوشنبه از ساعت 14 تا 16 برگزار شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :