آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11089
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1391 11:52
تعداد بازدید : 727

در کارگروه نرم‌افزارهای آماده سازمان نصر تهران

موانع و مشکلات دریافت پروانه تولید نرم افزار بررسی می شود

سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در اطلاعیه ای از شرکت های فعال در حوزه نرم افزار درخواست کرد در طرح بررسی موانع و مشکلات موجود در دریافت پروانه تولید مشارکت کنند.

فناوران- این سازمان همچنین از شرکت‌های نرم‌افزاری علاقه‌مند به حضور در کارگاه‌های آموزشی PKE درخواست کرد اطلاعات خود را به دبیرخانه این سازمان ارسال کنند.

بررسی مشکلات دریافت پروانه تولید
کارگروه نرم‌افزارهای آماده سازمان نصر تهران قصد دارد تا موانع و مشکلات موجود در دریافت پروانه تولید را بررسی کند.
در اطلاعیه این کمیسیون آمده است: «مطابق تصویب‌نامه هیات وزیران، شرکت‌های دارای پروانه تولید فناوری اطلاعات می‌توانند از معافیت مالیات بردرآمد برخوردار گردند. از طرفی وزارت صنعت، معدن و تجارت تمدید پروانه تولید را دچار تغییراتی کرده است. به همین منظور کارگروه نرم‌افزارهای آماده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در نظر دارد موانع و مشکلات موجود در دریافت پروانه تولید را بررسی و با مسوولان مربوطه در میان بگذارد. لذا از علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا با تکمیل فرم پیوست و ارسال آن برای دبیرخانه سازمان و یا تکمیل فرم الکترونیکی، زمینه رفع مشکلات در این زمینه را فراهم کنند.»
در این فرم شرکت‌ها باید مشخص کنند که آیا تا به حال برای اخذ پروانه تولید اقدام کرده‌اند؟ آیا برای اخذ پروانه تولید با مشکلاتی روبه‌رو بوده‌اند؟ و آیا موفق به دریافت پروانه تولید نرم‌افزار شده‌اند؟

شناسایی شرکت‌های علاقه‌مند به حضور در کارگاه PKE
اطلاعات شرکت‌های نرم‌افزاری علاقه‌مند به حضور در کارگاه‌های آموزشی PKE جمع‌آوری می‌شود.
پیرو درخواست شرکت‌ها برای ارایه مشاوره در خصوص مجهزکردن برنامه‌های کاربردی به زیرساخت کلید عمومی و همچنین مباحث آزمایش نرم‌افزاری و صدور گواهی این موضوع، مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه (معاونت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی) در نظر دارد با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، نسبت به برگزاری کارگاه‌های آموزشی با عنوان «آشنایی با الزامات سیستم‌های PKE» اقدام کند.
به‌منظور برنامه‌ریزی این اقدام، در فاز نخست، شناسایی و دسته‌بندی شرکت‌های نرم‌افزاری متقاضی شرکت در این کارگاه‌ها در دستور کار کمیسیون نرم‌افزار نصر تهران قرار گرفته است.
به‌همین منظور از شرکت‌های علاقه‌مند به شرکت در این کارگاه‌ها دعوت می‌شود فرم الکترونیکی را تکمیل و یا فرم پیوست را دریافت و پس از تکمیل، حداکثر تا تاریخ 31 مرداد ماه به دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران ارسال کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :