آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11093
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1391 12:2
تعداد بازدید : 749

روزگار طلایی ایران

هفته گذشته ایرانی ها چه در فضای مجازی چه بیرون از این فضا، یک شب رویایی را پشت سر گذاشتند. تایم لاین کاربران هیجان زده فیس بوک، توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی در شبی که ایران برنده چهار مدال در المپیک سال 2012 لندن شد، تایم لاین ورزشی بود که علاوه بر تبریک بابت کسب مدال، نظرات خود را در مورد نحوه رقابت و داوری منعکس می کردند. بیشترین اعتراضات وقتی به شبکه های اجتماعی سرازیر شد که داور در رقابت کشتی فرنگی ایران و فرانسه، ناداوری کرد. عکس العمل کاربران ایرانی که به گوش برگزارکنندگان المپیک و مسوولان مربوطه نیز رسیده است، سرشار از خشم و ناراحتی بود. این مساله هر چند خوشحالی ایرانی ها را برای کسب چهار مدال در یک شب خدشه دار نکرد اما در کنار شادمانی، کاربران خشم و ناراحتی خود را نیز نشان دادند.

بهار ادیبان

کاربران در شبکه‌های اجتماعی، عبدولی را طلایی‌ترین مرد المپیک لقب دادند.
در این میان مقایسه توان ورزشکاران فوتبالیست با سایر ورزشکاران، یکی از جالب‌ترین واکنش‌هایی بود که در میان کاربران اینترنت دیده شد.  اکثر کاربران میزان بودجه و امکاناتی را که برای فوتبالیست‌ها در نظر گرفته می‌شود، با بودجه و امکاناتی که به سایر ورزشکاران داده می‌شود، مقایسه کرده‌اند و با توجه به موفقیت‌هایی که کاروان المپیک در دنیا به دست آورد، خواستار توجه بیشتر و رعایت عدالت بین فوتبالیست‌ها و دیگر ورزشکاران شدند.
اما خبر جنجال‌برانگیز دیگر که شبکه‌های اجتماعی به خصوص توییتر بستر واکنش‌های کاربران نسبت به آن بود، خبر تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها و حذف بیش  از 03رشته  کارشناسی در بعضی از دانشگاه‌ها برای دختران بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :