آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11350
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1391 10:15
تعداد بازدید : 686

مدیر عامل ارتباطات سیار ایران در مراسم افطار با خبرنگاران گفت:

همراه اول بی وقفه در مناطق زلزله زده خدمت می دهد

همراه اول هم اكنون بيش از 53 ميليون سيم كارت ثبت شده و 37 ميليون سيم كارت فعال در لحظه دارد و به گفته مديرعامل شركت ارتباطت سيار، شبكه در حال نوسازي است و به زودي تمام شبكه همراه اول براي ارایه خدمات جديد تلفن همراه به روز مي شود.

فناوران- دوشنبه شب (23 مردادماه) به مناسبت گرامي داشت روز خبرنگار و هجدهمين سال روز عرضه سيم‌کارت در كشور، مراسمي با عنوان «شبي با اصحاب رسانه» با حضور مديرعامل، تعدادي از مديران ارشد همراه اول و بيش از 160 خبرنگار از حوزه‌هاي تلفن همراه و بورس رسانه‌ها برگزار شد.
وحيد صدوقي، مديرعامل همراه اول، ضمن خوش آمدگويي به خبرنگاران و تبريك روز خبرنگار و هجدهمين سال‌روز عرضه سيم‌كارت در كشور، با اظهار تاسف در خصوص جان باختن تعدادي از هم ميهنان در زلزله اخير، به بازماندگان ايشان تسليت گفت.
او با اعلام اينكه بلافاصله پس از زلزله روز شنبه، كارشناسان همراه اول پيگير تبعات احتمالي بوده‌اند، بیان كرد: نتيجه بررسي‌هاي فني كه تا 10 دقيقه پس از زلزله طول كشيد، نشان داد كه تمامی سايت‌ها بدون هيچ‌گونه مشكلي فعال بودند. در برخي روستاها نيز كه برق با فاصله زماني پس از زلزله، قطع شده بود؛ سرويس دهي آنتن‌ها با تامين برق اضطراري، بدون قطعي، ادامه يافت.

برقراری کامل ارتباطات مخابراتی سیار و ثابت مناطق زلزله‌زده
رییس کارگروه ارتباطات کمیته بحران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در خصوص وضعیت ارتباطی مناطق زلزله‌زده گفت: ارتباطات مخابراتی سیار و ثابت مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی از ساعت‌های اولیه حادثه برقرار بوده و متخصصان وزارت ارتباطات در مناطق مورد نیاز حضور داشته‌اند.
مهر- میررفیعی افزود: در حال حاضر ارتباطات تلفن شهری در مناطق زلزله‌زده برقرار است ولی به دلیل حضور نداشتن مردم در منازل یا حضور کم آنها از این ارتباطات کمتر استفاده می‌شود.
وی با بیان اینکه در حوزه تلفن همراه نیز شبکه در محل شهرهای زلزله‌زده کماکان دایر است، افزود: هم‌اکنون تمامی سایت‌های این شبکه فعال است اما اگر چه نسبت به دو روز گذشته ترافیک شبکه کمتر شده ولی کماکان این ترافیک بسیار زیاد است و تمهیدات لازم در این خصوص پیش بینی شده است.
میررفیعی گفت: همچنین با تغییرات و تمهیدات پیش بینی شده در سایت‌های اپراتور اول تلاش شده است تا ترافیک مورد نیاز تامین شود.
مشاور وزیر ارتباطات ادامه داد: همچنین یکی از اپراتورهای تلفن همراه ارتباطات درون شبکه‌ای خود را برای مشترکان در مناطق زلزله‌زده به صورت رایگان فراهم کرده و سیم‌کارت رایگان در قبال کارت شناسایی مردم در محل توزیع می‌شود.
وی عنوان کرد: به دلیل خطر برق گرفتگی در 9 روستای استان آذربایجان شرقی، برق این مناطق قطع شد که به واسطه آن، سایت‌هایی از شبکه‌های wll روستایی نیز قطع شد و به دنبال آن، در این روستاها رومینگ شبکه تلفن همراه قطع شد اما بلافاصله و با تمهیدات پیش‌بینی شده، موتور اضطراری برق برای جلوگیری از قطعی ارتباط به محل اعزام شده که تاکنون ارتباط در شش سایت برقرار شده و مابقی نیز امروز فعال خواهند شد و براساس آخرین برآوردهای انجام شده ارتباطات مخابراتی در این مناطق برقرار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :