آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11359
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1391 10:35
تعداد بازدید : 540

تغییر رویکرد موسسه تحقیقات ICT

موسسه تحقیقات ICT در آخرین چالش که همان جدایی از وزارت ارتباطات و الحاق به مرکز ملی فضای مجازی است، درصدد رفع ایراد همیشگی شفافیت نداشتن در خروجی های موسسه و تغییر رویکرد در اطلاع رسانی برآمده است.

فارس- پس از طرح موضوع منفک شدن موسسه تحقیقات ICT از وزارت ارتباطات و الحاق این موسسه به مرکز ملی فضای مجازی، یکی از ایرادات همیشگی موسسه بار دیگر مطرح شد. این ایراد که این بار به عنوان یکی از دلایل جدایی مطرح می‌شد، همان شفافیت نداشتن خروجی‌های موسسه و ماحصل تلاش شاغلان موسسه بود. به این معنی که مشخص نبود بودجه‌ای که هر سال برای موسسه منظور می‌شود، در طول سال صرف چه کاری می‌شود و خروجی قابل مشاهده این تلاش و صرف بودجه یک ساله چیست. همچنان که این نقد اساسی مورد پذیرش کمال محامد پور رییس سابق موسسه تحقیقات نیز واقع می‌شود و او می‌گوید: موسسه تحقیقات ICT سابقه فعالیت‌های موثری دارد؛ اما قبول دارم که باید تحرک بیشتری داشته باشد.
همچنین مهدی اخوان بهابادی رییس سابق موسسه نیز در برابر این نقد می‌گوید: باید بگویم ابهامی که برای فعالیت موسسه تحقیقات پیش آمده، به بعد از خصوصی‌سازی‌ مخابرات یعنی در حدود سه سال پیش بازمی‌گردد که موسسه از نظر تعریف ماموریت دچار بلاتکلیفی شد و باید تغییر جهت می‌داد. اما اخیرا پس از مطرح شدن دوباره این موضوع، سرانجام در زمان ریاست براری، مدیریت موسسه تحقیقات ICT وزارت ارتباطات رویکرد تازه‌ای را در پیش گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :