آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11364
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1391 10:46
تعداد بازدید : 979

اینترانت استان اصفهان از اینترنت جدا شد

استان اصفهان ضمن ارتقای شبکه های خود، اینترانت و اینترنت را جداسازی کرد.

روابط عمومی شرکت مخابرات استان اصفهان- جداسازی شبکه اینترانت از اینترنت در اصفهان به عنوان نخستین استان در کشور در دو سال گذشته انجام و منجر به ارتقای کیفیت این خدمات شده است.
مدیر فناوری اطلاعات شرکت مخابرات استان اصفهان در این زمینه گفت: جداسازی اینترنت از اینترانت هنوز در تعدادی از استان‌ها انجام نشده هرچند مقرر است تا پایان شهریور ماه امسال این کار در سراسر کشور صورت گیرد.محمد هیبتیان با اشاره به اینکه گروه‌های مختلفی از انواع ترافیک بر روی شبکه‌های اینترانت و اینترنت وجود دارد افزود: شبکه اینترانت که همان شبکه ملی اطلاعات است فقط در شاهراه‌های ارتباطی داخل کشور استفاده می‌شود و تمام خدمات داخلی مانند پلیس
 + 10، دفاتر خدمات ارتباطی، شبکه دولت و شبکه مدارس هوشمند بر روی آن قرار دارد.
وی تصریح کرد: این در حالی است که اینترنت به شاهراه‌های ارتباطی خارج از کشور وارد می‌شود و یک شبکه و بستر جهانی است.
وی با اشاره به اینکه پیش از این تمام ترافیک انواع خدمات یاد شده فقط بر روی یک شبکه ارتباطی قرار داشت  افزود: در آن حالت امکان تفکیک شبکه‌ها و ارتقای کیفیت آنها چندان وجود نداشت.
هیبتیان یکی از دستاوردهای جداسازی اینترانت از اینترنت را امکان افزایش واگذاری پورت‌های اینترنت پرسرعت ADSL دانست و افزود: شرکت مخابرات اصفهان تاکنون 120 هزار پورت ADSL در استان واگذار کرده که امکان افزایش آن تا 200 هزار پورت وجود دارد.
وی یکی دیگر از دستاوردهای تفکیک شبکه اینترانت از اینترنت را کنترل و مدیریت بهتر بر روی این دو خروجی مختلف استان برشمرد و گفت: استان اصفهان دارای بیش از یک گیگابیت بر ثانیه پهنای باند اینترانت و 7/1 (یک و هفت دهم) گیگابیت بر ثانیه پهنای باند اینترنت است.
وی ادامه داد: پهنای باند استان اصفهان درحد نیاز تامین شده هرچند متناسب با شرایط بازار و تقاضای کاربران باید
 ارتقا یابد.
گفتنی است، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تیرماه امسال اعلام کرد که مرحله اول شبکه ملی اطلاعات شهریورماه امسال عملیاتی خواهد شد که در این مرحله، جداسازی و تفکیک اینترنت از اینترانت در 31 استان به صورت همزمان اجرایی می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :