آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11424
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1391 9:32
تعداد بازدید : 1793

گزارش گارتنر از بازار موبایل در فصل دوم 2102 منتشر شد

Galaxy S3 صدرنشین پرفروش ها

در حالی که انتظار می رفت فروش گوشی های ساده و معمولی با توجه به قیمت پایینی که دارند افزایش یابد، اما آمارها نشان داده که این مدل گوشی ها در طول سه ماهه دوم سال 2012 فقط 3/2 درصد افزایش فروش داشته اند، در حالی که عرضه و تقاضا برای گوشی های هوشمند در طول این فصل با 7/42 درصد افزایش همراه بوده است.

فناوران- گزارش‌ها حاکی از آن است که فروش گوشی‌های هوشمند در طول سه ماهه دوم سال 2012 افزایش چشمگیری یافته و گوشی گلکسی S3 سامسونگ در صدر این گروه قرار دارد.
گارتنر اعلام کرده که 419 میلیون گوشی در سه ماهه دوم سال 2012 به فروش رسیده که فروش گوشی‌های هوشمند 7/36 درصد از فروش کل این رقم را تشکیل می‌دهند.
به گزارش موسسه تحقیقاتی گارتنر، تقاضای خرید گوشی در سه ماهه دوم سال 2012 کاهش یافته است. فضای اقتصادی نامتعادل و به تعویق انداختن به روزرسانی‌ها توسط کاربر تقاضای خرید را در بازار کاهش داده است.
گزارش‌ها حاکی است که درخواست برای خرید گوشی‌های معمولی و در رده متوسط (feature phone) نیز تا حد چشمگیری کاهش یافته و بازار فروش تلفن‌های همراه را تضعیف کرده است.
اما این موسسه تحقیقاتی پیش‌بینی کرده که عرضه گوشی آیفون 5 توسط اپل در طول ماهی که در پیش است، باعث تحرک دوباره و افزایش فروش گوشی در بازار خواهد شد، از سوی دیگر باز هم انتظار می‌رود فروش گوشی‌های معمولی با کاهش همراه باشد.
بر اساس گزارش گارتنر، در طول سه ماهه دوم سال 2012 فروش گوشی‌های سامسونگ با افزایش همراه بود و این میزان نسبت به سه ماه دوم سال گذشته رشد 5/29 درصدی داشت و همچنان از نوکیا و اپل پیشی گرفته و در صدر جدول باقی مانده است.
سامسونگ این میزان رشد را مدیون فروش گوشی‌های هوشمند سری گلکسی است. این شرکت کره‌ای گزارش داد که گوشی‌های هوشمند 4/50 درصد کل فروش 6/45 میلیونی گوشی‌هایش را تشکیل دهد.
گزار‌ش‌ها حاکی از آن است که تقاضا برای خرید گوشی گلکسی S3 همچنان بالاست و حتی از انتظارات شرکت سامسونگ نیز پیشی گرفته است به طوری‌که با گذشت دو ماه از عرضه این گوشی در بازار 10 میلیون دستگاه از آن به فروش رسیده است.
براساس اعلام موسسه تحقیقاتی گارتنر، گوشی گلکسی S3 پرفروش‌ترین دستگاه مبتنی بر سیستم عامل آندرویید در سه ماهه دوم سال 2012 به شمار می‌رود و فروش آن می‌توانست حتی بالاتر هم برود اما شرکت با کمبود محصول رو به رو شد.
بر اساس این گزارش، در طول سه ماه دوم امسال، تقاضا برای خرید گوشی آیفون اپل نسبت به فصل گذشته با کاهش حدود 12 درصدی همراه بود، اما فروش این گوشی نسبت به سال گذشته افزایش 4/47 درصد داشته است.
با توجه به زمان دقیق عرضه آیفون جدید، گارتنر پیش‌بینی کرده که اپل در سه ماهه سوم سال 2012 رکورد بالاتری نسبت به گذشته بزند و این شرکت آمریکایی خود را برای فروش رقم بالاتری از گوشی‌هایش در آمریکای شمالی و اروپای غربی آماده کرده است.
براساس گزارش گارتنر، سامسونگ و اپل همچنان بازار گوشی‌های هوشمند را تسخیر کرده‌اند و روی هم رفته نیمی از سهم بازار را در اختیار دارند و به این ترتیب با سایر تولید کنندگان فاصله زیادی پیدا کرده‌اند.
از سوی دیگر، سامسونگ از اپل هم پیشی‌ گرفت و سهم بازار سیستم عامل کدباز آن طی سه ماه دوم سال 2012 یک و نیم برابر اپل شده است.
بر اساس آن گزارش،‌ فروش گوشی توسط نوکیا در سه ماه دوم سال جاری میلادی 8/14 درصد کاهش یافته و به شدت با چالش رو به رو شده است. براساس اعلام این موسسه تحقیقاتی، نوکیا تا حدی در بازار گوشی‌های نیمه پیشرفته خود موفق بوده که در مقایسه با سه ماه دوم سال گذشته برآورد شده است. درحال حاضر گوشی‌های لومیا نوکیا غیر از چند بازار، نتوانسته موفقیت چشمگیری داشته باشد اما این شرکت فنلاندی در تلاش است تا این گوشی‌ها را به رقیب سرسختی برای آندرویید تبدیل کند.
به گزارش گارتنر، کاهش فروش گوشی‌های هوشمند جایگاه نوکیا را به خطر انداخته، به طوری که اکنون این غول فنلاندی که سال‌ها سردمدار بازار گوشی‌های تلفن همراه بود، جایگاه نخست خود را به سامسونگ واگذار کرده و با کاهش سود مواجه شده است.
در بازار سیستم عامل‌های موبایلی هم پلات‌فورم آندرویید با افزایش 7/20 درصدی در سه ماه دوم سال 2012 از سایر سیستم عامل‌ها پیشی گرفته است. سیستم عامل iOS اپل نیز با رشد 6/0 درصدی نسبت به فصل گذشته و افزایش 7/3 درصدی در مقایسه با سه ماه دوم سال گذشته همچنان جایگاه برتر را در اختیار دارند. اما انتظار می‌رود پس از عرضه آیفون جدید رشد سیستم عامل iOS افزایش چشمگیری داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :