آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11452
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1391 11:38
تعداد بازدید : 1288

در نشست خبری دومین دوره رقابت‌های بزرگ بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس مطرح شد

ما به دنبال ورزشکاران الکترونیکی هستیم

شرکت ماتریس پس از تجربه موفق برگزاری مسابقات رایانه ای در سال گذشته امسال نیز در نظر دارد در شهریورماه گردهمایی سال گذشته را با مقیاسی تقریبا سه برابر دوره قبل برگزار کند. نگرش ماتریس ترغیب گیمر ایرانی به سمت رفتار حرفه‏ای، تاکید بر اهمیت حمایت از جوانان، جهت دهی مقوله گیم به سمت ورزش، تشویق جوانان به پرهیز از رفتارهای پرخطر و ایجاد فضایی شاد و پر نشاط است. به همین منظور هفته گذشته شرکت ماتریکس در نخسین نشست مطبوعاتی دور دوم مسابقات بازی های رایانه ای ماتریکس میزبان اصحاب رسانه بود تا سیاست های خود را برای برگزاری این مسابقات تشریح کند.

گزارش: حامد گل جان اکبری

نشست خبری شرکت ماتریکس با اندکی تاخیر و با سکوت یک دقیقه‌ای به احترام جان باختگان زلزله آذربایجان شرقی به صورت رسمی آغاز شد. در ابتدای نشست مهیار جوادی فر یکی از اعضای ستاد برگزاری مسابقات با خیر مقدم به حاضران در این نشست مطبوعاتی از آنها دعوت کرد که نظاره گر یک ویدیوی پنج دقیقه‌ای که معرف کمپانی MSI و فعالیت‌های اصلی و جانبی آن در سراسر جهان بود باشند. پس از نمایش این کلیپ سامان ثامری پور مدیر کالای ماتریکس و عضو ستاد اجرایی دومین دوره مسابقات بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس اطلاعاتی درباره شرکت ماتریکس از جمله تاریخچه فعالیت، اهداف و برند‌های تحت پوشش این شرکت در ایران ارایه کرد.
وی با بیان اینکه اصلی‌ترین برندی که تحت حمایت و پشتیبانی ماتریکس در بازار داخلی عرضه می‌شود محصولات MSI است گفت: این کمپانی تایوانی در حال حاضر در حدود 120 کشور جهان دارای دفاتر رسمی است و دو هزار کارمند فعال دارد. MSI به عنوان یک تولیدکننده ابتدا کار خود را با تولید بردهای الکترونیکی آغاز کرد و امروز با عرضه محصولات الکترونیکی و کامپیوتری در گروه کالا‌های مختلف به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان قطعات سخت‌افزاری در دنیای کامپیوتر مطرح است. وی در ادامه افزود: محصولات AMD، Edifire و Super Talent برخی دیگر از محصولات با برند‌های معتبر موجود در سبد کالای گروه ماتریکس است.
در ادامه این نشست ویشتا فیاض، عضو ارشد ستاد برگزاری مسابقات با بیان اینکه بازی‌های رایانه‌ای در گذشته تنها جنبه سرگرمی داشتند و بسیاری انجام آن را به بطالت گذراندن زمان می‌انگاشتند گفت: امروزه بازی‌های رایانه‌ای نه تنها به یک صنعت بزرگ تبدیل شده بلکه به یک عامل فرهنگی مهم و تاثیرگذار در جوامع مختلف بدل شده است. جوانان ایران همیشه در مسایل علمی پیشرو بوده‏اند و فارغ از فشارها و محدودیت‏ها و امکانات نابرابر، همیشه در المپیادهای علمی که زمینه اصلی شناسایی نخبگان است، حضور چشمگیری داشته‏اند. وی افزود: به خاطر دارم زمانی که رقابت‏هایی به صورت غیررسمی، بین نخبگان زیرزمینی ایران و هکرهای جهانی در جریان بود، همواره شاهد پیروزی‏های غرورآفرین این دانشمندان کوچک بودیم. مقوله گیمینگ نیز در ایران کاربران زیادی دارد. این افراد به طور تقریبی بیش از 15 میلیون ایرانی سنین 15 تا 35 سال ایران را تشکیل می‌دهند. تقریبا تمام این جمعیت مخاطب گیمینگ هستند به خصوص با توجه به اینکه اخیرا مقوله گیمینگ در بین ادوات دستی مثل پدها و گوشی‏های همراه نیز محبوبیت خاصی پیدا کرده است.فیاض در ادامه گفت: هدف اصلی ما بررسی گیمر به عنوان ورزشکار الکترونیکی است. تیم‏های بین‌المللی در رزومه‏های خود از واژه “Athlete in E-sport” استفاده می‏کنند. یک گیمر حرفه‏ای در این سطوح باید از تمرکز بسیار بالا، سلامتی روحی و جسمی و همچنین توانایی همکاری و هماهنگ‌سازی خوبی برخوردار باشدکه این خصوصیات دقیقا همان ویژگی‏های اصلی یک ورزشکار هستند. شرکت ماتریکس به همین دلیل بر آن شد تا با برگزاری این رویداد بزرگ استعداد‌های داخلی را شناسایی و از آنها حمایت کند.
در میانه سخنان فیاض فیلم کوتاهی از دور نخست مسابقات بازی‌های رایانه ماتریکس که در سال گذشته برگزار شده بود نمایش داده شد. دور نخست این رویداد پس از برگزاری دور مقدماتی در 10 شهر مختلف ایران با حضور 700 شرکت کننده نهایی در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی کلید خورد. در دوره قبل علاوه بر شرکت کنندگان داخلی، ماتریکس با مذاکرات و پیگری مداوم موفق شد میزبان تیم مطرح Fnatic که قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد باشد. وی در ادامه افزود: حامیان این دوره از بازی‌ها شرکت‌های: MSI،thermaltake،AMD،beat و تیم fnatic هستند که ما را برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات کمک خواهند کرد.
وی در مورد تعداد شرکت کنندگان و بازی‌های این دوره از مسابقات گفت: رویداد بازی‌های رایانه‏ای ماتریکس با افزایش سه برابری نسبت به سال گذشته با حضور بیش از 2000 گیمر، روز 18 شهریورماه در سالن میلاد مرکز نمایشگاه‏های بین‌المللی تهران آغاز  و تا 23 شهریورماه ادامه خواهد داشت. این رقابت‏ها سال گذشته در چهار رشته و در چهار روز برگزار شد و امسال در شش رشتهCS  و Dota و PES و Fifa و Warcraft و  NFS و به مدت شش روز برگزار خواهد شد. همچنین در این دوره از مسابقات ماتریکس از جدیدترین لپ‌تاپ‌های سری G شرکت MSI و همچنین سیستم‌های حرفه‌ای گیمینگ استفاده خواهد شد تا گیمرها با کوچک‌ترین مشکلی مواجه نباشند.عضو ستاد بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس در مورد جوایز این دوره از مسابقات گفت:سال گذشته جایزه دوره اول یک دستگاه خودروی 206 تعیین شده بود اما امسال شرکت ماتریکس بر آن شده تا جوایز این دوره نیز دو برابر و معادل دو دستگاه خودروی 206 که ارزش نقدی آن 32 میلیون تومان است باشد. همچنین تیم فناتیک این بار با تمامی اعضای خود در مسابقات MGC حاضر خواهد بود.
وی در پایان گفت: کاربران برای ثبت‌نام یا کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند به وب‌سایت رسمی مسابقات به آدرس MGC.Matris.co.ir مراجعه کنند.
جوادی فر عضو ستاد اجرایی بازی‌های رایانه‌ای ماتریکس در پاسخ به این سوال که آیا این شرکت با بنیاد بازی‌های رایانه‌ای هماهنگ بوده و از حمایت‌های این بنیاد استفاده کرده است گفت:ما در دور اول مسابقات در سال گذشته با این بنیاد همکاری‌هایی داشته‌ایم و از نظرات این بنیاد استفاده کرده‌ایم اما ما این مسابقات را به صورت مستقل ترتیب دادیم و حمایتی از این بنیاد درخواست نکرده‌ایم. امسال نیز این روند ادامه داشته و ما تنها از نظرات این بنیاد برای بهتر اجرا شدن مسابقات رایانه‌ای ماتریکس بهره‌مند شده‌ایم.
وی در ادامه افزود: ما در شرکت ماتریکس برای حمایت مداوم از گیمرهای برتر کشور دپارتمان خاص گیم تشکیل داده‌ایم تا بعد از برگزاری این مسابقات با پشتیبانی از قهرمانان این بازی‌ها حمایت‌های لازم برای حضور پر افتخار آنان در مسابقات بین‌المللی را فراهم کنیم.
جوادی‌فر در مورد نحوه راه‌یابی شرکت‌کنندگان از سایر شهرستان‌ها به این مسابقات گفت: ما در دوره قبل برگزاری مسابقات مقدماتی را نیز برعهده داشتیم اما امسال با توجه گستردگی کار تصمیم گرفته‌ایم تا مسابقات استانی را برای مشخص شدن گیمر برتر هر استان بر عهده گیم‌نت‌های بزرگ و سرشناس هر استان بگذاریم تا بعد از برگزاری مسابقات مقدماتی نفرات برتر هر استان به این مسابقات راه یابند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :