آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1193
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 899

ارایه نرم افزار هشدار زمین لرزه برای ژاپنی ها از سوی اپل

برنامه جدید گوشی آیفون می تواند به کاربران ژاپنی خود دو دقیقه پیش از آغاز زمین لرزه هشدار دهد.

موبنا- این نرم افزار از اطلاعات سیستم‌های پیش هشدار دهنده ژاپن برای ارسال این پیام هشدار استفاده می‌کند. قرار است این نرم‌افزار ویژه ژاپنی‌ها به همراه سیستم‌عامل جدید iOS اپل ارایه شود.
کاربران می‌توانند به سادگی اتصال داشتن یا نداشتن به این سیستم هشدار را انتخاب کنند، در صورتی که کاربر انتخاب کند که با سیستم هشدار دهنده اتصال داشته باشد می‌‌تواند دو دقیقه پیش از آغاز زمین‌لرزه که وقوع آنها در کشور ژاپن به پدیده‌ای عادی تبدیل شده است به کاربران هشدار دهد.
با این همه گاه این پیام هشدار تنها چند ثانیه پیش از وقوع زمین‌لرزه به کاربر ارسال خواهد شد. در حال حاضر تمامی‌ تلفن‌های نسل سوم در ژاپن مجبور به داشتن تکنولوژی SMS-CB برای هشدار وقوع زمین‌لرزه هستند، اما تلفن‌هایی که در خارج از کشور تولید می‌‌شوند با این قانون همخوانی ندارند.
این فناوری پیام متنی را به تمامی‌ کاربران خود در منطقه وقوع زمین‌لرزه ارسال کرده و آنها را از این رویداد آگاه می‌‌کند. این پیام‌های هشدار از طریق رادیو و تلویزیون نیز پخش می‌‌شوند. تکنولوژی جدید آیفون از سیستم هشدار دهنده پیچیده ژاپن برای جمع آوری اطلاعات از هزار حسگر لرزه‌های زمینی استفاده می‌‌کند.
بر اساس گزارش دیلی‌میل، پیش از این استیو جابز مدیر اجرایی شرکت اپل اعلام کرده بود این شرکت از کارمندانی که تحت تاثیر زمین‌لرزه و سونامی‌ ماه مارس در ژاپن قرار گرفته‌اند، پشتیبانی خواهد کرد. بیش از 16 هزار نفر در تاریخ 11 مارس و در پی وقوع زمین‌لرزهای 9 ریشتری در ژاپن جان خود را از دست دادند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :