آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1198
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 403

مذاكره با بانك ها براي پرداخت تسهيلات صندوق توسعه ملي

عضو هيات عامل صندوق توسعه ملي از آغاز مذاكره با بانك ها براي پرداخت تسهيلات صندوق توسعه ملي خبر داد و گفت: ارایه تسهيلات صندوق به بخش مسكن به صورت ارزي بلامانع است.

ایسنا- محمود دودانگه اظهار داشت: دستورالعمل پرداخت و نظام‌نامه اعطاي تسهيلات صندوق توسعه ملي آماده شده و براي تصويب در حال نهايي شدن است.
وي افزود: مذاكرات با بانك‌هاي عامل آغاز شده و به طرح‌هایي كه حایز شرايط و توجيه فني اقتصادي و مالي باشند تعلق مي‌گيرد.عضو هيات عامل صندوق توسعه ملي در واكنش به اين سوال كه اين تسهيلات چه شرايطي دارد، گفت: به غير از بخش كشاورزي كه تسهيلات آن ريالي است بقيه بخش‌ها تسهيلات ارزي دريافت مي‌كنند. گيرندگان تسهيلات اجازه تبديل ارز به ريال را ندارند و اين تسهيلات به بنگاه‌هاي دولتي تعلق نمي‌گيرد و صرفا به شركت‌هايي داده مي‌شود كه سهام دولت در آنها كمتر از 20 درصد باشد.
وي در واكنش به اين سوال كه پيش از اين ریيس‌جمهور اعلام كرده بود از تسهيلات صندوق توسعه ملي براي مسكن مهر استفاده مي‌شود، اظهار داشت: ارایه تسهيلات به بخش مسكن به صورت ارزي بلامانع است.دودانگه در باره زمان پرداخت اين تسهيلات گفت: در حال تعامل با دستگاه‌ها و بانك‌هاي عامل هستيم و فرآيند اعطاي تسهيلات به زودي انجام مي‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :