آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1205
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 483

تهدید رییس کل بانک مرکزی توسط توکلی

احمدتوکلی، الیاس نادران و پرویز سروری نمایندگان تهران، وزیر اقتصاد را به صحن علنی مجلس فراخوانده بودند تا درباره تخلفات مالی کلان تعاونی های مالی و اعتباری پاسخ بدهد.

بیما- حسینی که برای پاسخ به این سوال در جلسات کمیسیون اقتصادی حضور نیافت، با سخنان توکلی مواجه شد که از تخلفات میلیاردی این موسسات سخن ​گفت و افزود: اگر این روند ادامه یابد، تخلفات تعاونی​های مالی را با پیگرد قضایی بهمنی می​توانیم پیگیری کنیم.
شمس​الدین حسینی در پاسخ به این سوال سه نماینده مذکور با بیان اینکه یک پنجم گردش مالی و پولی کشور در زمینه تعاونی​ها هزینه شده است، اظهار داشت: البته باید بانک مرکزی چنین گزارش هایی را به مجلس ارایه دهد.
وی تعاونی​های اعتباری را به دو دسته تعاونی اعتبار صنفی و آزاد، تقسیم کرد و گفت: حجم مالی تعاونی های آزاد به میلیاردها تومان می​رسد که وضعیت یکایک آنها بررسی شده و به یک سپرده مشخص بانکی ملزم شدند. البته از آنجا که فعالیت برخی از آنها غیرقانونی بود، تعطیل شدند و کفالت انها به تعاونی های دیگرواگذار شد تا مردم بتوانند به مطالباتشان دست یابند.
حسینی افزود: بازار غیرمتشکل پولی و صندوق​های قرض​الحسنه و تعاونی های اعتبار باید تحت نظارت بیشتری باشند را من هم می پذیرم که طی دو سال گذشته نیز اقدامات بسیاری در این زمینه شده و ساماندهی خوبی آغاز شده است.
وزیر اقتصاد گفت که عدم حضورش در کمیسیون اقتصاد برای پاسخگویی به سوالات این نمایندگان، به دلیل حضورش در یک سفر استانی بوده است، وی تاکید کرد که این غیبت از سر بی​توجهی به جایگاه مجلس نبوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :