آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1221
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 616

همزمان با جشنواره دنیای دیجیتال همراه (diwex)

نخستین موزه IT ایران برپا می شود

نخستین موزه IT ایران همزمان با برگزاری جشنواره دنیای دیجیتال همراه در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران برپا خواهد شد.

روابط عمومی جشنواره - این روزها دیگر نمی‌توان صنعت IT را به عنوان یک صنعت نوپا به حساب آورد، چرا که سالیان زیادی از ورود این صنعت به کشورمان می‌گذرد. این گذشت زمان حتی برای راه‌اندازی یک موزه درباره این صنعت کفایت می‌کند. به همین دلیل قرار است تا نخستین موزه صنعت IT در آینده‌ای نزدیک رونمایی شود.برای راه‌اندازی این موزه اهداف فراوانی گرد هم آمدند تا اهمیت ایجاد آن را پررنگ‌تر کنند که از میان این اهداف می‌توان به معرفی فناوری‌ها و تجهیزات مورد استفاده در سالیان نه چندان دور و یا بررسی سیر تکاملی برخی قطعات که در گذر این سال‌ها چگونه خود را با خواسته‌های کاربران مطابقت داده‌ و زندگی را راحت‌تر کرده‌اند اشاره کرد.
قطعا یکی از اصلی‌ترین دلایل راه‌اندازی موزه برای صنعتی که عمر آن در کشور به نیم قرن نیز نمی‌رسد، سرعت رشد بالای این صنعت است. به طوری که در همین مدت کوتاه چندین تغییر نسل را در قسمت‌های مختلف تجربه کرده است.
 در کنار بررسی این تغییرات و دوره‌های پشت سر گذاشته شده، بازدید از چنین موزه‌ای می‌تواند برای تمامی کاربران و فعالان این صنعت جذاب و همچنین نوستالژیک باشد.
در بخش‌های مختلف این موزه تاریخچه و محصولات مختلف IT مانند نمایشگرهای خانگی، قطعات و تجهیزات کامپیوتر، تجهیزات صوتی، لپ‌تاپ و کامپیوترهای رومیزی به همراه اطلاعات آنها به نمایش در خواهد آمد.
 همچنین در بخش‌هایی از این موزه سیر تکاملی نشریات فعال در این حوزه، تکامل اتوماسیون اداری و پیشرفت‌های صورت گرفته در امر آموزش در حوزه IT مورد بررسی قرار می‌گیرد.
گفتنی است طرح اولیه در نظر گرفته شده برای این موزه در چندین راهرو خواهد بود که در هر راهرو تاریخچه و محصولات بخشی از صنعت IT و همچنین اطلاعات جامعی در مورد هر یک از آنها در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.
لازم به ذکر است این موزه همزمان با جشنواره دنیای دیجیتال همراه (diwex) در تاریخ 29 شهریورماه تا یک مهرماه در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران رونمایی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :