آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1226
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 597

رییس شورای ملی رقابت:

هرگونه تغییر تعرفه های مخابراتی غیرقانونی است

رییس شورای ملی رقابت با بیان اینکه به نظر می رسد میان شرکت مخابرات ایران و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات برای افزایش نرخ های مخابراتی تبانی صورت گرفته، تاکید کرد که تغییر نرخ های مخابراتی غیرقانونی است و شورای رقابت جلوی این کار را خواهد گرفت.

خبرگزاری مهر- جمشید پژویان برنامه ریزی شرکت مخابرات ایران و سازمان تنظیم مقررات برای تغییر نرخ های مخابراتی را خلاف قانون و به تبانی تعبیر کرد و اظهار داشت: اینکه رگولاتوری بخواهد در تعیین قیمت ها دخالت کند غیرقانونی است و مخابرات هم اجازه ندارد از این موضوع تبعیت کند.
 وی این اقدام شرکت مخابرات و رگولاتوری را قابل پیگرد قانونی اعلام و تاکید کرد که در جلسه هفته آینده شورا تصمیمی جدی در زمینه دخالت رگولاتوری در قیمت گذاری خواهیم گرفت.
 پژویان با بیان اینکه کشور دارای قانون است و مسوولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید در این زمینه محاکمه شوند، اضافه کرد: مرجع قیمت گذاری تعرفه های مخابراتی شورای رقابت است و چنانچه مخابرات پیشنهاد تغییر تعرفه ها را به سازمان تنظیم مقررات ارایه داده خلاف قانون عمل کرده است.
وی تصریح کرد که شرکت مخابرات ایران تاکنون پیشنهادی مبنی بر تغییر نرخ های مخابراتی به شورای رقابت اعلام نکرده است. البته شورای رقابت دستورالعمل کلی قیمت را قبل از آغاز سال جدید به مخابرات ارایه کرده و ظرف دو هفته آینده نیز دستورالعملی جدید به مخابرات ارایه خواهد کرد.
 پژویان افزود: جلسه روز یکشنبه آینده شورای رقابت در مورد این موضوع تصمیم گیری خواهد کرد و از آنجا که مخابرات پیشنهاد تغییر نرخ ها را به رگولاتوری اعلام کرده به نظر می رسد یک نوع تبانی در حال انجام است که ما جلوی این کار را خواهیم گرفت.
براساس این گزارش، بند 5 ماده 58 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه و نیز اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، تصویب دستورالعمل تنظیم قیمت را یکی از وظایف شورای رقابت می داند و به همین دلیل اختلاف بر سر تنظیم قیمت خدمات مخابراتی و ارتباطی میان شورای ملی رقابت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بیش از دو سالی است که شکل گرفته چرا که شورای رقابت معتقد است هرگونه تغییر تعرفه در این حوزه باید از سوی این شورا تصویب شود و قیمتگذاری وظیفه رگولاتوری نیست.
در این میان شرکت مخابرات ایران پیشنهاد تغییر قیمت مکالمات تلفن ثابت و موبایل را در قالب بسته پیشنهادی به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه داده که در این بسته پیشنهادی چندین تعرفه متغیر با توجه به زمان و مکان برای مشترکان تلفن ثابت و موبایل درنظر گرفته شده و میزان تعرفه مکالمات تلفن ثابت به ترافیک مکالمات مشترکان بستگی خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :