آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12286
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1391 11:7
تعداد بازدید : 907

توسعه فناوری و تجاری سازی خدمات دانش بنیان، راه مقابله با تحریم ها

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران، قوانین و مقررات زاید و دست و پاگیر را نوعی تحریم داخلی دانست و گفت: قوانین و مقررات زاید و دست و پاگیر حذف خواهند شد.

خبرگزاری مهر- کیومرث فتح‌اله کرمانشاهی با اشاره به تفاوت‌های اقتصاد مقاومتی و ریاضت اقتصادی گفت: ریاضت اقتصادی را دولت‌ها برای کاهش هزینه و رفع کسری بودجه و حذف برخی از خدمات و مزایای عمومی انتخاب کرده و گاهی اوقات با افزایش مالیات و افزایش دریافت وام و کمک‌های خارجی اقدام به اصلاح وضعیت اقتصادی می‌کنند.
معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: مقام معظم رهبری از سال‌های گذشته و با طرح فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی و بستن درب چاه‌های نفت و مطرح کردن اقتصاد غیرنفتی و تکیه بر توسعه صادرات، بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند. در واقع سال قبل را سال اصلاح الگوی مصرف و امسال را سال تولید ملی اعلام کردند. نقطه و شروع کار اقتصاد مقاومتی مصرف است و از بسترسازی و فرهنگ سازی اقتصادی آغاز می‌شود.
وی با اشاره به راه کارهای اقتصاد مقاومتی گفت: ترویج فرهنگ کار و تولید، حمایت از تولید ملی، مبارزه با مفاسد اقتصادی، در اختیار قرار گرفتن اقتصاد توسط مردم (اصل 44) از مفاهیم اقتصاد مقاومتی است.
کرمانشاهی، اقتصاد مقاومتی را از کارآمدترین راهکارهای تحریم دانست و بر سیاستگذاری مناسب اقتصاد و فرهنگ در شرایط ویژه کشور تاکید کرد.
وی، بر ترویج برندهای داخلی به جای برندهای خارجی تاکید کرد و افزود: باید از واردات کالاهای مصرفی و دامن زدن به مصرف کاذب که از مصادیق تحریم داخلی است، حذر کنیم.
این مقام مسوول در سازمان توسعه تجارت ایران، بهره‌گیری از توان و سرمایه مردم در اقتصاد مقاومتی را که از نمادهای اصل 44 است مهم دانست و گفت: در شرایط تحریم باید تلاش کنیم نیروی انسانی خلاق، امیدوار، پرتلاش، برنامه‌ریز و بهره‌ور داشته باشیم.
کرمانشاهی، همچنین از توسعه تحقیقات، فناوری و تجاری‌سازی خدمات دانش بنیان به عنوان راه‌های مقابله با تحریم نام برد و گفت: مردمی کردن اقتصاد و توسعه خدمات سیستم بانکی، مدیریت مصرف و استفاده حداکثری از زمان و منابع می‌تواند ما را در اجرای اقتصاد مقاومتی و فاصله از تحریم‌ها کمک کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :