آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1230
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 621

با اجرای پروژه تحقيقاتي صيانت از حقوق مالکيت توليدکنندگان نرم ­افزار:

اجرای قانون حمايت از حقوق پديدآورندگان نرم افزارهاي رايانه­ اي تسهیل می شود

سازمان نظام صنفی رایانه ای از مشاوران احراز صلاحیت شده برای اجرای پروژه تحقيقاتي صيانت از حقوق مالکيت توليدکنندگان نرم­ افزار دعوت به همکاری کرد

با توجه به تسهيل در اجراي هر چه بهتر قانون حمايت از حقوق پديدآورندگان نرم­ افزارهاي رايانه ­اي و آيين ­نامه­ ها و مقررات مربوطه در کشور، طرح مطالعاتي صيانت از حقوق مالکيت توليدکنندگان نرم­ افزار توسط سازمان نظام صنفي رايانه ­اي تهران با تکيه بر قوانين و مقررات موجود و به منظور ارایه پيشنهادهاي اصلاحي و تصويب آنها در مراجع ذي‌صلاح تهيه و تدوين شد.
فناوران- پروژه تحقيقاتي صيانت از حقوق مالکيت توليدکنندگان نرم ­افزار در پنج فصل، شرح خدمات موردنظر، زمان و محدوده اجرا و همچنين هزينه­ هاي اجراي طرح و نحوه پرداخت تهیه شده است و سازمان نظام صنفي رايانه ­اي استان تهران براي اجرای آن از بين مشاوران احراز صلاحيت شده توانا و علاقمند به موضوع دعوت به همکاري مي‌کند.
به گفته دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران اقدامات لازم برای انجام پروژه تحقيقاتي صيانت از ‌حقوق مالکيت توليدکنندگان نرم ­افزار در چهار مرحله کلي برنامه­ريزي شده است.
داود حقگو با اشاره به اقدامات لازم برای انجام پروژه گفت: یکی از این اقدامات ارایه استانداردها و روش مستندسازي براي تحويل گزارش­ هاست. ارایه استانداردها باید ظرف دو هفته اول پروژه به کارفرما توسط مشاور ارایه شود و تنها پس از تاييد کارفرما ملاک عمل خواهد بود. وی افزود: در صورتي که کارفرما پس از 15 روز از اظهارنظر در اين خصوص خودداري کند، پيشنهاد مشاور تاييد شده تلقي خواهد شد.
وی از بررسي موارد تخلف و بررسي احکام صادره براي آنها به عنوان دیگر اقدامات لازم برای انجام پروژه نام برد و اضافه کرد: به استناد ماده 33 آيين‌نامه اجرايي مواد 2 و 17 قانون حمايت از حقوق پديدآورندگان نرم­ افزارهاي رايانه­ اي، شوراي انتظامي استان­ ها يکي از ارکان نظام صنفي رايانه ­اي است و از آنجا که گستره فعاليت سازمان پوشش وسيعي در تمامي موارد و مصاديق کاربردي حوزه فناوري اطلاعات دارد، شوراي انتظامي استان­ ها وظيفه رسيدگي به تخلفات اعضاي حقيقي و حقوقي سازمان را در اين گستره وسيع برعهده دارند.
حقگو در مورد خروجي اين مرحله گفت: ارایه گزارش جامع بررسي ميداني موارد تخلفات محرز شده توسط دادگاه جرايم رايانه­ اي وهمچنین گزارش جامع بررسي ميداني تخلفات احصا شده توسط دادگاه­ هاي کيفري و حقوقي از جمله خروجی‌های تخلف و بررسي احکام صادره است.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در ادامه گفت: هم اکنون تخلف از قانون حمايت از پديدآورندگان نرم ­افزارهاي رايانه ­اي به شيوه­ هاي مختلفي نظير فروش نرم ­افزارهاي قفل شکسته ايراني در وب سايت­ ها، عرضه نرم ­افزارهاي قفل شکسته ايراني در فروشگاه­ ها و همچنين فروش نرم ­افزارهاي چندرسانه­ اي ايراني در ميادين اصلي شهرهاي بزرگ کشور و ساير روش­ ها صورت مي­ پذيرد که در اين پروژه نسبت به شناسايي روش ­هايي نظير موارد ذکر شده اقدام و راهکارهاي مناسبي برای مقابله با آنها ارایه خواهد شد.
حقگو مطالعه و آسيب شناسي قوانين و مقررات مربوط را چهارمین محور برنامه‌ریزی پروژه تحقيقاتي صيانت از حقوق مالکيت توليدکنندگان نرم­ افزار عنوان کرد و افزود: در اين قسمت مشاور موظف است نسبت به مطالعه قوانين و مقررات موجود اقدام کند. وی اضافه کرد: همچنین مشاور موظف است علاوه بر ارایه نتايج بررسي­ها و پيشنهادهاي اصلاحي، نسبت به پيگيري تصويب پيشنهادها و اصلاح قوانين و مقررات در مراجع ذي‌صلاح اقدام کند.
حقگو گفت: متن کامل فراخوان دعوت به همکاري پروژه تحقيقاتي صيانت از حقوق مالکيت توليدکنندگان نرم‌افزار  روی سایت سازمان نظام صنفی رایانه ای درج شده که از علاقه‌مندان می‌خواهم حتما آن را مطالعه کنند.وی با بیان اینکه  مدت پروژه پنج ماه است، افزود: افرادی که تمایل به همکاري دارند باید حداکثر تا تاريخ 7 شهریورماه سال جاری رزومه و پيشنهاد فني و قيمت خود را به انضمام فهرست روشن فعاليت­ های پروژه مشمول پيشنهاد خود به نشاني info@irannsr.org ارسال کنند و يا شخصا به دبيرخانه اين سازمان تحويل دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :