آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12331
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1391 10:16
تعداد بازدید : 529

85 درصد اسناد ثبت احوال الکترونیکی شد

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: با بهره برداری از پروژه آرشیو الکترونیکی اسناد، خدمات شناسنامه ای به همه هموطنان، بدون توجه به محل صدور سند در سراسر کشور قابل ارایه خواهد شد.

 فناوران- محسن کرمی با اشاره به وجود 120 میلیون سند هویتی در آرشیو سازمان ثبت احوال، گفت: تاکنون 85 درصد این اسناد اسکن و به صورت الکترونیکی آرشیوه شده و 70 درصد این تعداد نیز، در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور بارگذاری شده است.
وی افزود: به این ترتیب بیش از 600 اداره ثبت احوال در سراسر کشور، هم‌اکنون به آن دسته از اسنادی که در پایگاه اطلاعات جمعیتی بارگذاری شده، دسترسی دارند. معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال توضیح داد: تاکنون تمامی خدمات مربوط به شناسنامه ارتباط مستقیم با محل صدور سند داشت، به همین خاطر افراد برای دریافت شناسنامه المثنی و یا سایر درخواست‌های مربوط به صدور شناسنامه باید به محل صدور سند مراجعه کنند و یا اینکه ادارات ثبت‌احوال درخواست فرد را از طریق پست به محل صدور سند ارسال می‌کنند تا در آنجا به آن رسیدگی شود.
کرمی با اشاره به زمانبر و هزینه‌بر بودن این پروسه، گفت: به دلیل وجود این رویه، در شرایط فعلی هرکس که خواستار تعویض شناسنامه و یا صدور المثنی باشد، یک ماه یا بیشتر معطل می‌شود. در حالی که با تکمیل پروژه آرشیو الکترونیکی، تمامی هموطنان می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین دفتر پیشخوان و یا ادارات ثبت‌احوال درخواست صدور شناسنامه خود را اعلام و خدمات مورد درخواست را در کمترین زمان ممکن دریافت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :