آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12332
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1391 10:19
تعداد بازدید : 679

پایلوت دولت الکترونیکی به پایان رسید

شبکه مترواترنت کرمان بهره برداری می رسد

شبکه سراسری پرسرعت (مترواترنت) استان کرمان با سرمایه گذاری بر 80 میلیارد ریالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور رضا تقی پور به صورت رسمی به بهره برداری خواهد رسید.

فناوران- براساس مصوبه دولت استان کرمان به عنوان پایلوت دولت الکترونیکی انتخاب شده بود که با بهره‌برداری رسمی از این پروژه، یکی از زیرساخت‌های اصلی اجرای این مصوبه، عملیاتی خواهد شد.
شبکه مترواترنت استان کرمان، بزرگ‌ترین، گسترده‌ترین و کامل‌ترین شبکه مترواترنت (تجمیع) استانی محسوب می‌شود که پوشش کل مراکز مخابراتی تمامی شهرهای استان را محقق و امکان مرکز مدیریت شبکه متمرکز در شهر کرمان را عملیاتی می‌کند که با هدایت سازمان فناوری اطلاعات ایران و توسط متخصصان داخلی، طراحی و پیاده‌سازی شده
 است.
بهبود دسترسی دستگاه‌ها تا سطح یک گیگابیت برثانیه، افزایش پهنای باند داخل استانی و بین‌شهری و پشتیبانی از سرویس‌های VOIP، ویدیو کنفرانسینگ و تلویزیون مبتنی بر IP از جمله مهم‌ترین اهداف پیاده‌سازی این شبکه محسوب می‌شود.
مترو اترنت، پوشش شبکه‌ای اطلاعات داخلی شهر یا استان را براساس الگوی فیبر‌نوری تامین می‌کند به نحوی که پهنای باند بالا در حد گیگابیت در دسترس کاربران و خدمات دهندگان قرار ‌می‌گیرد.
شبکه سراسری پرسرعت استان کرمان، ظرفیت عرضه خطوط پرسرعت به تمام کاربران استانی از طریق شرکت مخابرات استان‌ کرمان و یا شرکت‌های دارای مجوز را دارد و اپـراتـورها مـی‌توانند پهنای مورد نیاز خود را از طریق این شبکه دریافت کنند.
 بر این اساس در واقع مترو اترنت بستر مخابراتی برای تحقق دولت الکترونیکی، سلامت الکترونیکی، تجارت الکترونیکی و آموزش الکترونیکی و انتقال مکالمات اینترنتی و ویدیوی درخواستی و شبکه‌های اختصاصی VPN محسوب می‌شود.
 در نقطه انتهایی شبکه مترواترنت نیز، بخش خصوصی به عنوان ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت (PAP) قرار می‌گیرد.
 شبکه مترواترنت استان کرمان، طی یک سال گذشته به صورت پایلوت زیر بار بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :