آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12336
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1391 10:30
تعداد بازدید : 874

تجمع کارگزاران مخابرات روستایی در مقابل مجلس

مخابرات: مشکل را با پیمانکاران حل کنید

از آنجا که کارگزاران مخابرات روستایی، از سال ۸۸ به این سمت از داشتن بیمه و قرارداد محروم هستند، در حال حاضر در حالت تعلیق به سر می برند و همین امر باعث شد تا آنها روز گذشته در برابر مجلس شورای اسلامی تحصن کنند.

فناوران- کارکنان کارگزاری مخابرات روستایی استان‌های آذربایجان غربی، همدان و کردستان، برای چندمین مرتبه در ماه‌های اخیر در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
حدود ۱۰۰ نفر از کارکنان مخابرات روستایی استان‌های غربی کشور در اعتراض به عدم داشتن قرارداد و همچنین نداشتن بیمه در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.
یکی از حاضران در این تجمع درباره علت حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی به خبرنگار ایلنا گفت: ما کارگزاران مخابرات روستایی، از سال ۸۸ به این سمت از داشتن بیمه و قرارداد محروم هستیم و در حال حاضر در حالت تعلیق به سر می‌بریم.
وی افزود: ما خواستار انعقاد قرارداد کاری در چارچوب قانون کار بوده و می‌خواهیم که تحت نظر پیمانکار به فعالیت خود ادامه دهیم.
این تجمع با همراهی نیروی انتظامی، به صورت مسالمت آمیز برگزار شد.
مجلس مامور رسيدگي به مشكل كارمندان دفاتر مخابرات شد
رييس فراكسيون كارگري مجلس در خصوص پیگیری مشکلات کارگزاران دفاتر روستایی گفت: مشكل كارمندان دفاتر مخابرات براي چندين بار است كه مطرح مي‌شود و لازم است مجلس در قبال مشكلات كارمندان مخابرات واكنش نشان دهد.
عليرضا محجوب طي تذكر كتبي خود در جلسه علني روز گذشته مجلس افزود: جمع زيادي از کارگزاران دفاتر مخابراتي براي چندمين بار در مقابل مجلس تجمع كردند و همين جمع نيز بارها به کميسيون اجتماعي آمده‌اند و در قانون بودجه بر حقوق اين افراد تاکيد شده است اما هنوز هيچ اقدامي صورت نگرفته است. نماينده مردم تهران در مجلس با اشاره به فعاليت‌هاي انجام شده در کميسيون اجتماعي در اين خصوص، گفت: در حال حاضر قرارداد يک طرفه براي اين گروه در نظر گرفته شده است و اين در حالي است که پيش از اين نيز ديوان عدالت و مجلس آن را غيرعادلانه و غيرقانوني اعلام كرده بود اما هيچ يک از اين تلاش‌ها به نتيجه نرسيده است.
در پاسخ به تذكر محجوب، ابوترابي‌فرد به عنوان ریيس جلسه گفت: از کميسيون صنايع و معادن مي‌خواهم اين موضوع را بررسي کرده و گزارش آن را به هيات ریيسه ارسال کنند.
این در حالی است که  معاون ارتباطات شرکتی مخابرات ایران با بیان اینکه مخابرات هیچ‌گونه رابطه کاری با این افراد ندارد، گفت: این دسته افراد کارکنانی هستند که در دفاتر به صورت پیمانکاری مشغول به کار هستند.
داوود زارعیان با اشاره به این موضوع که براساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت قرار براین شد تا قبل از خصوصی شدن مخابرات هزینه بیمه کارگزاران مخابرات را وزارت ارتباطات و پس از خصوصی شدن مخابرات نسبت به پرداخت هزینه بیمه کارگزاران اقدام کند.
وی افزود: این مصوبه شامل آن دسته از کارگزارانی می‌شود که مستقیما با مخابرات در ارتباط هستند و افرادی که روز گذشته در مقابل مجلس اعتراض کردند افرادی بودند که با پیمانکاران قرارداد کاری دارند و در خصوص شرایط کار و بیمه باید با پیمانکاران مربوطه توافق کنند.
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه از بعد خصوصی سازی تاکنون 14 میلیارد تومان بابت بیمه کارگزاران روستایی پرداخت کرده‌ایم، گفت: پس از این نیز این رویه ادامه خواهد یافت و این افراد در خصوص مزایای کاری خود باید با پیمانکاران خود به توافق برسند و این موضوع هیچ ربطی به شرکت مخابرات ایران ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :