آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12337
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1391 10:33
تعداد بازدید : 858

ارز پرواز کرد بازار کامپیوتر سقوط

بعد از چند روزی که روند افزایش قیمت ارز کند شده بود و بازار داشت ثبات نسبی را تجربه می کرد، این بازار دیروز دوباره دچار تغییرات شدید شد و این تغییرات یکی از روزهای پر فراز و نشیب بازار کامپیوتر را رقم زد.

فناوران- صبح دیروز دلار  با قیمت 2280 آغاز کرد، با شروع به کار بازارها قیمت دلار به 2310 رسید، در ساعت 14 دلار تا 1410 تومان بالا پرید؛ اما متوقف نشد، به طوری که در ساعت 18 دیروز شاهد قیمت 2445 تومانی برای هر دلار بودیم.
این افزایش قیمت دلار هم زمان با انتشار اخبار مربوط به کاهش شدید واردات لپ‌تاپ شوک شدیدی به بازار وارد کرد.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران از کاهش واردات لپ تاپ و انواع قطعات کامپیوتری به کشور خبر داد و اعلام کرد: فعالیت در این حوزه صرفه اقتصادی ندارد.
سیدمهدی میرمهدی با اشاره به افزایش قیمت ارز اعلام کرد: افزایش نرخ ارز در بازار از ماه گذشته تا کنون باعث افت واردات انواع کالاهای دیجیتالی به خصوص لپ‌تاپ شده که با افزایش قیمت مجدد آن در شرایط فعلی واردات این کالا متوقف شده است.
وی با اشاره به معضل اصلی واردکنندگان این کالای دیجیتالی گفت: هم‌اکنون تهیه نرخ ارز در بازار آزاد به یکی از مهم‌ترین دغدغه های فعالان این حوزه تبدیل شده چرا که با شرایط فعلی که نرخ دلار به 2300 هزار تومان رسیده و فعالیت در این زمینه واقعا صرفه اقتصادی ندارد.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به کاهش شدید واردات این کالای ارتباطی در سطح کشور، گفت: با شرایط فعلی بیشتر واردکنندگان قانونی دچار سردرگمی شده‌اند چرا که قیمت ارز لحظه‌ای تغییر می‌کند که با استمرار این شرایط  به نظر می‌رسد که سرمایه‌داران ایرانی نیز از این حوزه خارج شوند.
در پی این خبر و افزایش شدید ارز، بازار دیروز به کما رفت و مغازه‌داران ترجیح دادند صبر بیشتری برای خرید و فروش کالاهای خود به خرج دهند. با اینکه قیمت ارز تا ساعت 18 به 1400 تومان رسید اما همچنان قیمت ارز ثابت نشد و تغییرات جزیی داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :