آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12370
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1391 10:12
تعداد بازدید : 1313

ارایه 400 خدمت الکترونیکی به مردم استان کرمان

شبکه مترو اترنت کرمان راه اندازی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از طریق شبکه مترواترنت کرمان، 400 خدمت مختلف به مردم استان پهناور کرمان عرضه خواهد شد که باعث صرفه جویی در منابع، وقت و هزینه مردم خواهد شد.

روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- رضا تقی‌پور در مراسم بهره‌برداری رسمی از شبکه مترو اترنت کرمان با بیان این مطلب گفت: با بهره‌برداری از این پروژه، شبکه ملی اطلاعات در این استان آغاز به کار می‌کند و اطلاعات استان از این پس در داخل این استان مدیریت خواهد شد.
وی افزود: هدف نهایی از این پروژه، یکپارچه سازی اطلاعات استان کرمان است زیرا یکپارچگی اطلاعات ابزار اصلی مدیریت محسوب می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح این پروژه را اتفاق بزرگی در حوزه ICT در سطح استان دانست و گفت: با بهره‌برداری از این شبکه، ‌زیرساخت‌های لازم در حوزه اطلاعات و ارتباطات فراهم خواهد شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر این امکان برای مدیران استان کرمان فراهم شده است تا محتوای لازم برای قرار گرفتن روی این شبکه را آماده کنند و از زیرساخت‌های مهیا شده برای ارایه خدمات به مردم استفاده کنند.
دکتر تقی‌پور،‌ بهره‌برداری از این شبکه را به مردم استان کرمان تبریک گفت و افزود: امروز، ‌برنامه اصلی دولت دهم آن است که اپراتور‌ها را تشویق کنیم تا خدمات را هرچه بیشتر به صورت الکترونیکی ارایه کنند.
تقی‌پور با اشاره به توسعه فناوری‌ها در جهان امروزی گفت: با این پیشرفت‌ها رقابت در عرصه‌های مختلف سخت شده اما انجام بسیاری از اقدامات آسان شده است. پتانسیل‌ها و استعدادهای بالقوه فراوانی در کشور وجود دارد که اگر قدری سریع‌تر حرکت کنیم این قابلیت‌ها در تمام عرصه‌ها نمود خواهد داشت.
وی گفت: با پیشرفت‌هایی که در سه دهه اخیر در کشور داشتیم همه دنیا به توانمندی ملت ایران اعتراف کرده‌اند و همین امر باعث شده در تمام عرصه‌ها با ما وارد جنگ و دشمنی شوند. اما با همه این موضوعات روز به روز انقلاب ایران عزتمندتر می‌شود.
وی با بیان اینکه امروز خدمات زیادی در حوزه تجارت، اقتصاد، بانکداری و اجتماعی به صورت الکترونیکی ارایه می‌شود، تاکید کرد: توسعه هرچه بیشتر خدمات باعث خواهد شد شعار عدالت گستری بیش از پیش تحقق پیدا کند و امیدواریم که ارایه خدمات الکترونیکی به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که از هر خدمتی که قابلیت تبدیل به الکترونیکی شدن را داشته باشد حمایت می‌کنیم گفت: در حال حاضر،‌ یکهزار و 400 خدمت به صورت الکترونیکی در کشور عرضه می‌شود که امیدواریم این خدمات در آینده نزدیک در سراسر کشور به صورت همگون ارایه شود.
وی افزود: امیدواریم با افتتاح مرکز داده استان کرمان تا پایان سال جاری،‌ امکان باقی ماندن اطلاعات در سطح استان کرمان و کاهش تهدیدهای فضای تبادل اطلاعات فراهم شود.

  اتصال کاربران به شبکه ملی اطلاعات از طریق مترواترنت
معاون وزیر ارتباطات نیز گفت: شبکه مترواترنت استان کرمان،‌ نخستین شبکه‌ای است که مشترکان معمولی، سنتی و تجاری را به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌کند.
علی حکیم جوادی در مراسم بهره‌برداری رسمی از شبکه مترو اترنت کرمان با بیان این مطلب گفت: پروژه مترواترنت کرمان، گامی در راستای تکمیل شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود که امکان اتصال کاربران به این شبکه را فراهم می‌کند.
وی افزود: مدیریت شبکه در داخل استان،‌ ارتباط اینترنتی با سرعت بالا و هزینه مناسب برای مشترکان از جمله ویژگی شبکه مترواترنت استان کرمان محسوب می‌شود.
وی با بیان این مطلب که این شبکه، ‌بستر تحقق دولت الکترونیکی در استان کرمان محسوب می‌شود گفت: از دیگر ویژگی‌های این شبکه می‌توان به امکان ارایه پورت MPLS در تمام نقاط شهری، ‌واگذاری پورت پرسرعت با پهنای باند یک گیگابیت بر ثانیه اشاره کرد.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به ابعاد فنی و قابلیت‌ها و توانایی‌های این پروژه گفت: از جمله اثرات اجرای این طرح می‌توان به بهبود دسترسی دستگاه‌ها تا سطح یک گیگابیت بر ثانیه، افزایش پهنای باند داخل استانی و بین شهری اشاره کرد.
وی تاکید کرد: همچنین ارایه سرویس‌هایی نظیر انتقال مکالمات اینترنتی و ویدیوی درخواستی و شبکه‌های اختصاصی VPN و ویدیو کنفرانس از دیگر اثرات مثبت اجرای این طرح محسوب می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :