آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12383
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1391 10:57
تعداد بازدید : 614

مکالمات تلفن اینترنتی ارزان شد

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به دنبال درخواست شرکت ارتباطات زیرساخت مبنی بر کاهش قیمت تمام شده مکالمات صادره تلفن اینترنتی- VOIP – با کاهش حدود 15 درصدی قیمت این نوع مکالمات موافقت کرد.

خبرگزاری مهر- مکالمات تلفن بین‌الملل در کشور هم‌اکنون از دو بستر تلفن اینترنتی –Voice Over IP – و دو صفر مخابرات برقرار می‌شود که هفته پیش شرکت ارتباطات زیرساخت نرخ جدید مکالمات را از طریق دو صفر مخابرات تعدیل کرد؛ در همین حال به دنبال پیشنهاد شرکت ارتباطات زیرساخت و تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، از این پس تعرفه انتقال ارتباطات صادره VOIP (انتقال صوت بر روی اینترنت) از طریق این شرکت به صورت پلکانی محاسبه می‌شود تا قیمت تمام شده برای یک دقیقه ارتباط صادره VoIP کاهش یابد.
شرکت ارتباطات زیرساخت بنا به درخواست شرکت‌های فعال در عرصه تلفن اینترنتی -VoIP که اغلب سرویس خود را از طریق کارت‌های تلفن اینترنتی در بازار عرضه می‌کنند، این تغییرات را در تعرفه ترانزیت VoIP اعمال خواهد کرد که این مصوبه به زودی ابلاغ می‌شود.
در شیوه جدید اخذ این تعرفه، دریافت تعرفه در شش سطح ترافیک تعریف شده که در هر سطح، ترافیک به میزان دو برابر افزایش و تعرفه زیرساخت برابر 15 درصد کاهش می‌یابد.
مازاد ترافیک هرسطح با سطح بعدی سنجیده می‌شود به عنوان نمونه اگر یک شرکت 700 هزار دقیقه در ماه ترافیک صادره VoIP داشته باشد 300 هزار دقیقه در ماه را با دقیقه‌ای 100 ریال، مازاد 300 هزار تا 600 هزار دقیقه را با دقیقه‌ای 80 ریال و مازاد 600 هزار تا 700 هزار دقیقه را با هر دقیقه 64 ریال محاسبه پرداخت می‌کند.
در همین راستا موضوع دیگری که برای حمایت از منافع فعالان عرصه ترافیک صادره VoIP  بین‌الملل در این مصوبه جدید مورد توجه قرار گرفته است حذف سقف 70درصدی تعرفه‌های VoIP در مقایسه با قیمت مکالمات از طریق دو صفر است به نحوی که از این پس، تعرفه دریافتی از مشترکان برای هر دقیقه ارتباط صادره بین‌الملل این شرکت‌ها می‌تواند براساس تعرفه‌های جدید مکالمات از طریق دو صفر شبکه زیرساخت محاسبه و دریافت شود.
شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرده که شرکت‌هایی که به این میزان ترافیک ندارند برای بهره‌مندی از این تخفیف‌ها می‌توانند با یکدیگر کنسرسیوم تشکیل دهند تا از تخفیف‌های سطوح مختلف ترافیک بهرمند شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :