آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12386
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1391 11:12
تعداد بازدید : 703

در دومین دوره رقابت‌های بزرگ بازی‌های رایانه‌ای ماتریس

رکورد جهانی بازی NFS شکسته شد

دومین روز برگزاری رقابت های بزرگ بازی های رایانه ای ماتریس، با یک رکوردشکنی همراه بود.

فناوران- هادی بصیری یکی از گِیمرهای شرکت‌کننده در این مسابقات، پس از رسیدن به مرحله نهایی، موفق شد ضمن کسب عنوان قهرمانی، رکورد جهانی بازی Need for Speed را نیز پشتِ سر گذارد.
بصیری یکی از گیمرهای حرفه‌ای کشور است که از سال 1385 به‌طور تخصصی به بازی در رشته NFS مشغول است. او سابقه دو بار قهرمانی در مسابقات جهانی این بازی در سال‌های 1386 و 1388 و یک مقام سومی در سال 1389 را دارد.
این بازیکن از نحوه ساماندهی رقابت‌ها و شرایط برگزاری آن اظهار رضایت کرد و گفت: با توجه به تجربه حضور چندباره‌اش در مسابقات برون‌مرزی، رقابت‌های امسال کاملا منطبق بر استانداردهای جهانی برگزار می‌شود. وی گفت: بسیار خوشحالم که چنین رویداد بزرگی در ایران و توسط یک مجموعه خصوصی برپا شده است.
مدیر فنی دومین دوره رقابت‌های بزرگ بازی‌های رایانه‌ای ماتریس، از برگزاری این رویداد با استانداردهای جهانی خبر داد.
رضا بابایی افزود: طی دو روزی که از برگزاری رقابت‌های MGC می‌گذرد، خوشبختانه همه چیز مطابق پیش‌بینی و برنامه‌ریزی تیم اجرایی پیش رفته است.
وی در تشریح برنامه‌های این رقابت‌ها گفت: بازی‌ها ظهر روز شنبه هجدهم شهریورماه، بلافاصله پس از مراسم افتتاحیه با حضور پرشور جوانان شرکت‌کننده آغاز شد. شروع رقابت‌ها با مراحل گروهی دو بازی DotA و Fifa بود که همه بازیکنان ثبت‌نام شده در آن حضور داشتند. از روز دوم به صورت موازی، رقابت‌های بازی Need for Speed نیز آغاز شد. مسابقات این سه رشته اکنون به مراحل نیمه‌نهایی و نهایی رسیده و نفرات برگزیده آن به زودی مشخص خواهند شد.
بابایی از حضور چند گیمر مشهور جهانی از کشورهای مختلف به عنوان اتفاق مهم سومین روز رقابت‌های MGC یاد کرد و افزود: علاوه بر انجام بازی با شرکت‌کنندگان سطوح بالای رقابت‌ها، قرار است این گیمرها چند کارگاه آموزشی هم برای بازیکنان ایرانی حاضر در مسابقات برگزار کنند. در این کارگاه‌ها، تکنیک‌های ویژه و منحصربه‌فرد بازی‌های منتخب آموزش داده خواهد شد که اطمینان داریم برای همه گیمرهای کشور بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :