آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12457
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1391 10:32
تعداد بازدید : 500

قیمت فروش تلفن ثابت اعتباری 10 هزار تومان تعیین شد

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از نهایی شدن تعرفه مکالمه با خطوط تلفن ثابت اعتباری خبر داد که براساس آن متقاضیان می توانند با مبلغ 10 هزار تومان یک خط تلفن ثابت پیش پرداختی تهیه و از آن استفاده کنند.

مهر- حسن رضوانی فعالیت شرکت مخابرات ایران را برای ارایه سرویس تلفن ثابت اعتباری مطابق با پروانه این شرکت، مجاز اعلام کرد و گفت: میزان تعرفه در نظر گرفته شده برای مکالمه با این نوع تلفن همانند تلفن‌های  ثابت فعلی است.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون نرخ هر دقیقه مکالمه مشترکان تلفن ثابت حدود 51 ریال است، بیان کرد: نرخ مکالمه با تلفن ثابت اعتباری نیز تفاوتی با این رقم نخواهد داشت.
رضوانی با تاکید براینکه ارایه این سرویس براساس موافقت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توسط شرکت مخابرات ایران قابل اجراست، ادامه داد: در صورت فعال‌سازی تلفن‌های ثابت اعتباری در کشور، شبکه این نوع تلفن و شماره گذاری آن تفاوتی با شبکه فعلی تلفن ثابت ندارد و متقاضیان تنها باید نسبت به خرید این نوع تلفن به قیمت 10 هزار تومان اقدام کنند و بابت تماس گرفتن و صحبت کردن نیز باید از کارت شارژ استفاده کرده و خط تلفن ثابت خود را شارژ کنند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با بیان اینکه این طرح براساس برنامه‌های شرکت مخابرات ایران در کشور اجرایی می‌شود، افزود: این طرح به صورت آزمایشی در برخی استا‌ن‌های کشور به اجرا درآمده است و به طور قطع در صورت استقبال مردم از این سرویس، مخابرات این سرویس را در کل کشور اجرایی می‌کند.
گفتنی است، ابتدای سال 89 مسوولان شرکت مخابرات ایران از اجرای طرح یکپارچه تلفن ثابت اعتباری در کشور خبر دادند که براساس آن متقاضیان بتوانند از تلفن ثابت پیش پرداختی استفاده کنند.
این طرح ابتدا قرار بود به طور جداگانه و توسط شرکت‌های مخابرات استانی در هر استان راه‌اندازی شود اما پس از آن شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که این طرح را به صورت یکپارچه در کشور عملیاتی می‌کند.
در این طرح متقاضیان باید قبل از استفاده از این نوع تلفن خط خود را شارژ کنند. این طرح به صورت پایلوت در بعضی استان‌های کشور مانند فارس و برخی مناطق تهران به اجرا درآمد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :