آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 12469
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1391 11:1
تعداد بازدید : 484

دعوت مقامات مالزیایی برای فعالیت فعالان حوزه ICT ایران در این کشور

روابط تجاری ایران و مالزی بدون توجه به تحریم کشورهای غربی درحال گسترش است، روابطی که با توجه به مشترکات فرهنگی و دینی دو کشور همواره از ویژگی های برخوردار بوده است.

روابط عمومی سازمان توسعه تجارت - وزیر سابق اتحادیه تولیدکنندگان مالزی در این خصوص می‌گوید: با وجود تحریم‌هایی که از طرف کشورهای غربی بر ایران تحمیل شده است، روابط تهران- کوالالامپور در بخش‌های مختلف به ویژه در بخش تجارت و سرمایه‌گذاری رو به گسترش است.
مصطفی منصور رییس موسسه تجارت سبز مالزی در کوالالامپور گفت: همکاری‌های دو جانبه ایران و مالزی در سال‌های اخیر سبب شده است که ایران در بخش خصوصی، سرمایه‌گذاری‌های زیادی در مالزی صورت دهد و به عنوان سومین سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این کشور محسوب شود.
یک مقام تجاری مالزی از استقبال رو به گسترش تجار و واردکنندگان ایرانی از کالاهای مالزیایی خبر داد و گفت: شرکت‌هایی که در نمایشگاه اخیر در تهران شرکت کردند از سطح فروش و سفارش‌های ارایه شده راضی بودند.
ذوالکفیل محمود، دورنمای صادرات مالزی به ایران را بسیار درخشان دانست و گفت: خریداران ایرانی اکنون به مالزی به عنوان منبعی برای کالاها و خدمات با کیفیت بالا نگاه می‌کنند.
وی افزود: بازار ایران در حال رشد است و تقاضای خوبی برای کالاهای مصرفی در این کشور وجود دارد. در زمان حاضر کشور مالزی به عنوان کشور دوست و مسلمان، یکی از شرکای تجاری‌ منحصربه‌فرد ایران محسوب می‌شود و به همین دلیل در سال‌های اخیر روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور رو به رشد بوده است.محمود  ادامه داد: حضور و حمایت‌ بخش دولتی دو کشور، این امکان را برای بخش‌ خصوصی کشورمان فراهم کرده است که به طور گسترده در زمینه ساخت‌وساز، فناوری‌ اطلاعات، هتل و گردشگری، صنایع دریایی، ماهیگیری و پرورش میگو در مالزی‌ فعالیت کند.
به گفته وی حضور ایران در بازار مالزی از مزیت‌های فراوانی برخوردار است زیرا این کشور جزو کشورهای سازمان همکاری اقتصادی "آسه آن" است و تهران از این فرصت می‌تواند در رشد اقتصادی خود بهره‌های لازم را کسب کند. اکنون بازار مالزی به کشورهای عضو آسه آن راه پیدا کرده و از طرفی علاقه‌مندی این کشور برای حضور در کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل عراق، افغانستان و ایران، امکان برقراری روابط دوگانه تجاری را به شکل‌ منحصربه‌فردی افزایش داده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :