fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 1254
  تاریخ انتشار : 5 شهریور 1390 0:0
  تعداد بازدید : 467

  مهلت یک هفته ای بانک مرکزی و وزارت صنعت برای واگذاری کارت اعتباری کارگران

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصمیم گیری جدید در شورای عالی اشتغال برای واگذاری گسترده کارت های اعتباری کارگران و کارکنان دولت خبر داد و گفت: برای تعریف ساز و کار اجرایی طرح، یک هفته به بانک مرکزی و وزارت صنعت ، معدن و تجارت مهلت داده شد.

  مهر- محمد حسین فروزان مهر از تصمیم گیری های جدید شورای عالی اشتغال در نشست چهل و پنجم آن خبر داد و گفت: موضوع واگذاری کارت های اعتباری خرید کارگران و کارکنان دولت در این جلسه مورد تاکیدات ویژه قرار گرفت.
  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در جلسه ای که به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد، آخرین اقدامات سیستم بانکی پیرامون واگذاری کارت‌های اعتباری کارگران و کارکنان دولت بررسی شد.
  فروزان مهر ادامه داد: خوشبختانه پس از تصویب عقد مرابحه توسط دولت برای تامین اعتبار مورد نیاز کارت‌های اعتباری خرید کارگران و کارمندان، مشکلات این طرح حل شده است و به زودی باید شاهد واگذاری گسترده آن باشیم.
  مهلت به شبکه بانکی
  وی خاطر نشان کرد: البته یک فرصت حداکثر یک هفته ای نیز توسط شورای عالی اشتغال برای سیستم بانکی به منظور طراحی و تدوین دستورالعمل اجرایی واگذاری کارت‌های اعتباری در نظر گرفته شد. از این طریق سیستم بانکی باید متناسب با مصوبه دولت، سیستم واگذاری کارت‌های اعتباری را طراحی و اعلام کند.
  این مقام مسوول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این اقدام باید طی یک هفته آینده توسط بانک مرکزی انجام و برای اجرا به بانک‌های عامل ارسال شود، گفت: همچنین برنامه ریزی شد تا یک نشستی بین بانک مرکزی و بانک‌های عامل در مورد واگذاری کارت‌های اعتباری برگزار شود.
  به گفته فروزان مهر، براساس پیش بینی های انجام شده در هفته دولت باید استارت واگذاری گسترده کارت‌های اعتباری کارگران و کارمندان دولت زده شود.
  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به تاکیدات معاون اول رییس جمهور در زمینه لزوم برنامه ریزی سریع بانک‌ها در مورد کارت‌های اعتباری خبر داد و افزود: بانک مرکزی مسوول شده است تا ساز و کار اجرایی کارت‌های اعتباری را طراحی و ارایه کند.
  تغییر ساز و کار واگذاری
  وی با بیان اینکه در گذشته نیز برای واگذاری کارت‌های اعتباری کارگران برخی نشست‌ها و اقدامات را انجام داده بودیم، تصریح کرد: دستورالعمل‌های تدوین شده در قبل بر مبنای تسهیلات دهی بانک‌ها با نرخ 4 درصد و به صورت اقساط 24 ماهه بوده است.فروزان مهر خاطر نشان کرد: در این نشست صحبت شد که ساز و کار اجرایی دیگری برای واگذاری کارت‌های اعتباری طراحی شود، البته برخی اختلاف نظرها نیز در این زمینه وجود داشت که در نشست رفع شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :