آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1254
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 534

مهلت یک هفته ای بانک مرکزی و وزارت صنعت برای واگذاری کارت اعتباری کارگران

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصمیم گیری جدید در شورای عالی اشتغال برای واگذاری گسترده کارت های اعتباری کارگران و کارکنان دولت خبر داد و گفت: برای تعریف ساز و کار اجرایی طرح، یک هفته به بانک مرکزی و وزارت صنعت ، معدن و تجارت مهلت داده شد.

مهر- محمد حسین فروزان مهر از تصمیم گیری های جدید شورای عالی اشتغال در نشست چهل و پنجم آن خبر داد و گفت: موضوع واگذاری کارت های اعتباری خرید کارگران و کارکنان دولت در این جلسه مورد تاکیدات ویژه قرار گرفت.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در جلسه ای که به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد، آخرین اقدامات سیستم بانکی پیرامون واگذاری کارت‌های اعتباری کارگران و کارکنان دولت بررسی شد.
فروزان مهر ادامه داد: خوشبختانه پس از تصویب عقد مرابحه توسط دولت برای تامین اعتبار مورد نیاز کارت‌های اعتباری خرید کارگران و کارمندان، مشکلات این طرح حل شده است و به زودی باید شاهد واگذاری گسترده آن باشیم.
مهلت به شبکه بانکی
وی خاطر نشان کرد: البته یک فرصت حداکثر یک هفته ای نیز توسط شورای عالی اشتغال برای سیستم بانکی به منظور طراحی و تدوین دستورالعمل اجرایی واگذاری کارت‌های اعتباری در نظر گرفته شد. از این طریق سیستم بانکی باید متناسب با مصوبه دولت، سیستم واگذاری کارت‌های اعتباری را طراحی و اعلام کند.
این مقام مسوول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این اقدام باید طی یک هفته آینده توسط بانک مرکزی انجام و برای اجرا به بانک‌های عامل ارسال شود، گفت: همچنین برنامه ریزی شد تا یک نشستی بین بانک مرکزی و بانک‌های عامل در مورد واگذاری کارت‌های اعتباری برگزار شود.
به گفته فروزان مهر، براساس پیش بینی های انجام شده در هفته دولت باید استارت واگذاری گسترده کارت‌های اعتباری کارگران و کارمندان دولت زده شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به تاکیدات معاون اول رییس جمهور در زمینه لزوم برنامه ریزی سریع بانک‌ها در مورد کارت‌های اعتباری خبر داد و افزود: بانک مرکزی مسوول شده است تا ساز و کار اجرایی کارت‌های اعتباری را طراحی و ارایه کند.
تغییر ساز و کار واگذاری
وی با بیان اینکه در گذشته نیز برای واگذاری کارت‌های اعتباری کارگران برخی نشست‌ها و اقدامات را انجام داده بودیم، تصریح کرد: دستورالعمل‌های تدوین شده در قبل بر مبنای تسهیلات دهی بانک‌ها با نرخ 4 درصد و به صورت اقساط 24 ماهه بوده است.فروزان مهر خاطر نشان کرد: در این نشست صحبت شد که ساز و کار اجرایی دیگری برای واگذاری کارت‌های اعتباری طراحی شود، البته برخی اختلاف نظرها نیز در این زمینه وجود داشت که در نشست رفع شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :