آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1266
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1390 14:39
تعداد بازدید : 571

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد:

واگذاری گسترده کارت های اعتباری کارگران و کارکنان دولت

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصمیم گیری جدید در شورای عالی اشتغال برای واگذاری گسترده کارت های اعتباری کارگران و کارکنان دولت خبر داد و گفت: برای تعریف ساز و کار اجرایی طرح، یک هفته به بانک مرکزی و وزارت صنعت ، معدن و تجارت مهلت داده شد.

خبرگزاري مهر - محمد حسین فروزان مهر از تصمیم گیری‌های جدید شورای عالی اشتغال در نشست چهل و پنجم آن خبر داد و افزود: موضوع واگذاری کارت‌های اعتباری خرید کارگران و کارکنان دولت در این جلسه مورد تاکیدات ویژه قرار گرفت.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در جلسه‌ای که به ریاست معاون اول ريیس جمهور برگزار شد، آخرین اقدامات سیستم بانکی پیرامون واگذاری کارت‌های اعتباری کارگران و کارکنان دولت بررسی شد.
فروزان مهر افزود: پس از تصویب عقد مرابحه توسط دولت برای تامین اعتبار مورد نیاز کارت‌های اعتباری خرید کارگران و کارمندان، مشکلات این طرح حل شده است و به زودی باید شاهد واگذاری گسترده آن باشیم.

مهلت به شبکه بانکی
وی گفت: البته یک فرصت حداکثر یک هفته‌ای نیز توسط شورای عالی اشتغال برای سیستم بانکی به منظور طراحی و تدوین دستورالعمل اجرایی واگذاری کارت‌های اعتباری در نظر گرفته شد. از این طریق سیستم بانکی باید متناسب با مصوبه دولت، سیستم واگذاری کارت‌های اعتباری را طراحی و اعلام کند.
این مقام مسوول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بيان اینکه این اقدام باید طی یک هفته آینده توسط بانک مرکزی انجام و برای اجرا به بانک‌های عامل ارسال شود، گفت: همچنین برنامه‌ریزی شد تا یک نشستی بین بانک مرکزی و بانک‌های عامل در مورد واگذاری کارت‌های اعتباری برگزار شود.
به گفته فروزان مهر، براساس پیش‌بینی‌های انجام شده در هفته دولت باید استارت واگذاری گسترده کارت‌های اعتباری کارگران و کارمندان دولت زده شود.معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به تاکیدات معاون اول ريیس جمهور در زمینه لزوم برنامه ریزی سریع بانک ها در مورد کارت‌های اعتباری خبر داد و افزود: بانک مرکزی مسوول شده است تا ساز و کار اجرایی کارت‌های اعتباری را طراحی و ارايه کند.

تغییر ساز و کار واگذاری
وی با بیان اینکه در گذشته نیز برای واگذاری کارت‌های اعتباری کارگران برخی نشست‌ها و اقدامات را انجام داده بودیم، افزود: دستورالعمل‌های تدوین شده در قبل بر مبنای تسهیلات‌دهی بانک‌ها با نرخ 4 درصد و به صورت اقساط 24 ماهه بوده است.
فروزان مهر افزود: در این نشست صحبت شد که ساز و کار اجرایی دیگری برای واگذاری کارت‌های اعتباری طراحی شود، البته برخی اختلاف نظرها نیز در این زمینه وجود داشت که در نشست رفع شد.
این مقام مسوول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید به زودی شاهد واگذاری کارت‌های اعتباری کارگران و کارکنان دولت باشیم اما اگر قصوری در این زمینه صورت بگیرد حتما از جانب بانک‌ها خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :