fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 1267
  تاریخ انتشار : 6 شهریور 1390 0:0
  تعداد بازدید : 772

  بچه اصفهانی ها امسال کیف الکترونیکی به دست می گیرند

  معاون پژوهشي و برنامه ريزي آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: طرح «کيف الکترونيکي و مدرسه الکترونيکي» از ابتداي سال تحصيلي در مدارس اصفهان اجرا مي شود.

  ايسنا - حميدرضا موتمر افزود: استان اصفهان، اولين استاني خواهد بود که در زمينه کيف الکترونيکي و مدرسه الکترونيکي فعاليت مي‌کند و اين امر از ابتداي سال تحصيلي
   محقق مي‌شود.
  معاون پژوهشي و برنامه‌ريزي آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: محتواي کتاب‌هاي تحصيلي در «فلش مموري» و لوح‌هاي فشرده ريخته مي‌شود و اين کتاب‌ها قابليت تعامل دارد؛ دانش‌آموزان و معلمان مي‌توانند مطالبي به آن اضافه و همچنين ذخيره کرده و معلمان ديگر نيز از آن استفاده کنند.
  وي همچنين به طراحان اين سيستم اشاره کرد و يادآور شد: طراحان اين سيستم، مهندسان دانشگاه صنعتي اصفهان هستند و چون ظرفيت عملي و فني اين طرح در استان وجود داشت با وزارت آموزش و پرورش مطرح شد و شهر اصفهان به عنوان پايلوت و پيشگام در اين زمينه انتخاب شد.
  موتمر بيان کرد: براي اجراي طرح کيف الکترونيکي به پارامترهايي نياز داريم و مدارسي که داراي کارگاه کامپيوتر و لپ تاپ هستند، مي‌توانند در اجراي اين طرح شرکت کنند و محدوديتي در اين زمينه وجود ندارد.
  معاون پژوهشي و برنامه‌ريزي آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: طرح کيف الکترونيکي در مدارس شاهد و غير انتفاعي و هيات امنايي قابل اجراست.
  موتمر به حوزه پژوهش در مدارس اشاره کرد و گفت: نهادينه کردن حوزه پژوهش در مدارس از اهداف اين طرح است؛ از ابتداي سال تحصيلي جديد، اجراي اين طرح آغاز مي‌شود و شاهد حرکت بنيادي در حوزه پژوهش در آموزش و پرورشخواهيم بود.
  وي تاکيد کرد: هم اکنون دانش آموزان نمره‌اي براي تحقيق و پژوهش دارند ولي نه معلمان و نه دانش‌‌آموزان در اين زمينه آموزشي نديده‌اند.
  معاون پژوهشي و برنامه‌ريزي آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: آشنا شدن و داشتن مهارت دانش آموزان و معلمان در امر پژوهش يکي ديگر از اهداف اين طرح است؛ براي اين طرح هشت کارگروه در آموزش و پرورش تعريف شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :