آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1268
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 2130

به منظور پاسخگویی و ارایه خدمات الکترونیکی:

پورتال حرفه ای راه آهن راه اندازی می شود

مدیرکل دفتر تشکیلات و روش ها و سرپرست دفتر آمار و فناوری اطلاعات راه آهن گفت: به منظور پاسخگویی مناسب به مشتریان و ارایه خدمات الکترونیکی، پورتال حرفه ای راه آهن به زودی راه اندازی می شود.

روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران -مرتضی علی احمدی افزود: این پورتال هم‌اکنون در مراحل طراحی و آماده‌سازی قرار دارد که در حال انتخاب مشاور و پیمانکار هستیم.
وی با اشاره به روند خصوصی سازی در مجموعه راه‌آهن افزود: این پورتال زمینه و بستر دسترسی سازمان‌ها و شرکت‌های حمل و نقلی با راه‌آهن را افزایش می‌دهد.
احمدی زیرساخت‌های این پورتال را اینترنت، اینترانت و اکسترانت برشمرد و گفت: هر کدام از این بخش‌ها قابلیت‌های خاص خود را دارند به نحوی که اینترنت برای دسترسی آحاد جامعه با راه‌آهن، اینترانت دسترسی درون سازمانی و اکسترانت ارتباط شرکت‌ها با مجموعه سازمانی راه آهن را فراهم می‌کند.
سرپرست دفتر آمار و فناوری اطلاعات سپس راه‌اندازی بارنامه برخط (آنلاین) را از دیگر اقدامات این دفتر در سال جاری عنوان کرد و گفت: این سیستم تاکنون به صورت آفلاین فعال بوده و اطلاعات به صورت دستی از طریق نواحی به ستاد منتقل می‌شود.
وی با بیان اینکه سیستم بارنامه آنلاین از 15 شهریور ماه امسال راه‌اندازی خواهد شد، افزود: از طریق این سیستم ارتباط شرکت‌های حمل و نقلی با نظام بانکی و همچنین نظام بانکی با مجموعه راه‌آهن برقرار خواهد شد.
احمدی گفت: این سیستم براساس یک نظام تجارت الکترونیکی قوی طراحی شده است که نظام بانکی آن را تامین اعتبار می‌کند.
وی افزود: بارنامه آنلاین، یک سیستم کاملا مکانیزه است که با یک کد رهگیری تمام تسویه حساب‌های مالی و شفاف سازی انتقال اطلاعات به صورت روزانه امکان‌پذیر است.
به گفته وی، صدور بارنامه آنلاین از نیمه شهریورماه در سراسر شبکه ریلی کشور به طور کامل اجرایی خواهد شد و با حذف سیستم صدور بارنامه آفلاین تمام شرکت‌های حمل و نقل ریلی و ادارات کل مناطق راه‌آهن، ملزم به صدور بارنامه آنلاین خواهند بود.
احمدی در ادامه از اجرای طرح مکانیزاسیون سیستم‌های اداری و مالی راه آهن از تیرماه امسال خبر داد و گفت: این سیستم هم‌اکنون در تهران در حال اجراست و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا آخر شهریورماه برای کل مناطق راه آهن به صورت یکپارچه راه‌اندازی می‌شود.
وی افزود: براساس این طرح سیستم حقوق و دستمزد، حضور و غیاب پرسنل و به‌کارگیری نیروی انسانی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود که در نهایت زمینه ساز رسیدن به قیمت تمام شده بخش راه آهن را فراهم می سازد چرا که این برنامه تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌ها دارد.
احمدی رسیدن به سیستم فناوری اطلاعات در تمام سطوح و بهبود خدمات‌رسانی الکترونیکی و نزدیک شدن به سیستم مکانیزه را از اولویت‌های راه‌آهن در حوزه آمار و فناوری اطلاعات برشمرد و گفت: باید امنیت استاندارد برای تمام سیستم‌ها در حوزه نرم‌افزار و شبکه ایجاد شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :