آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1270
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 929

سامانه استخراج اتوماتیک اطلاعات نظرسنجی و آمارگیری تولید شد

محققان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان سامانه نرم افزاری استخراج اتوماتیک اطلاعات برگه های آمارگیری و نظرسنجی را طراحی و تولید کردند.

روابط عمومي شهرك - حسین صیادزاده، مجری طرح در این باره گفت: این نرم‌افزار که با نام تجاری «پرسه» به بازار عرضه شد، قادر است فرآیند استخراج اطلاعات انواع برگه‌های علامت‌گذاری شده را به صورت مکانیزه و با سرعت چندین هزار برگه در ساعت انجام دهد.
وی با تاکید بر اینکه نرم‌افزار «پرسه» تمامی قابلیت‌های سیستم برگه‌خوان VCS را دارد، افزود: این نرم‌افزار قابلیت‌هایی چون تشخیص علايم مانند تیک و ضربدر، تشخیص هر نوع وسیله نوشتاری (مداد، خودکار، خودنویس)، تشخیص اعداد دست نویس یا چاپی، امکان مقایسه اصل فرم با نتایج استخراج شده، امکان برگه‌خوانی از دو روی برگه، بایگانی خودکار تصویر فرم‌ها، حساسیت نداشتن به چرخش فرم و نداشتن وابستگی به نوع چاپ و کاغذ را دارد.
صیادزاده تعریف هر نوع پرسشنامه، امکان وزن‌دهی به هر سوال و گزینه، تحلیل و بررسی سریع نتایج به صورت جدول و نمودارهای متنوع، گزارش‌گیری از قسمت های دست‌نویس فرم و همچنین قابلیت Export به قالب‌هایExcel، Access، HTML، SPSS را از دیگر توانمندی‌های این سامانه نام برد.
مجری طرح با اشاره به کاربردهای این سامانه گفت: این سامانه در پروژه‌های نظرسنجی و افکارسنجی شرکت‌های فعال در زمینه آمار، نظرسنجی و پژوهشگری، نظرسنجی از شرکت‌کنندگان در همایش‌ها و کنفرانس‌ها به طور همزمان و ارايه گزارش در اختتامیه، نظرسنجی از مشتریان محصولات و خدمات، رای‌گیری و استخراج نتایج آراي انتخابات سراسری،‌ مجامع عمومی شرکت‌ها، نهادها و سازمان‌ها و آمارگیری‌ها و سرشماری‌ها کاربرد دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :