آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1276
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 513

قاضی پور:

رگولاتوری مرجع تغییر تعرفه ها نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در واکنش به برنامه ریزی های انجام شده برای تغییر تعرفه های مخابراتی گفت: مجلس مخالف هرگونه افزایش قیمت در بخش مخابرات است و طبق قانون تغییر تعرفه ها باید در شورای ملی رقابت تصمیم گیری شود.

خبرگزاری مهر - نادر قاضی پور با اشاره به پیشنهاد تغییر قیمت مکالمات تلفن ثابت که در قالب بسته پیشنهادی از سوی شرکت مخابرات ایران به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارايه شده است، گفت: مجلس مخالف هرگونه افزایش قیمت در این بخش است.
وی با بیان اینکه موضوع تعرفه‌های مخابراتی به دلیل بحث های رقابتی و ضد انحصاری باید در شورای رقابت مورد بررسی قرار گیرد، تاکید کرد که در مورد این موضوع نیز طبق قانون شورای رقابت باید تغییرات نرخ مخابراتی را تصویب کند.
قاضی پور با تاکید بر اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مرجع تصویب تعرفه مخابراتی نیست، ادامه داد: این سازمان باید فرمول قیمت نرخ‌های مخابراتی را به شورای رقابت ارسال کند.
وی گفت: در این زمینه شورای ملی رقابت باید ورود کند و طبق قوانین در مورد افزایش قیمت و حتی تغییر آن در این شورا بحث و تصمیم گیری شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مجلس به هیچ وجه مخالف افزایش سود خریداران مخابرات نیست، گفت: اما هرگونه افزایش و تغییر قیمتی که بخواهد منجر به افزایش سود شود باید مطابق قانون باشد و در این رابطه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مرجع نخواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :