آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1277
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 578

توقف فروش حجمی اینترنت در انتظار ابلاغ رگولاتوري

به رغم اعلام ممنوعیت فروش حجمی اینترنت پرسرعت، هنوز ابلاغیه ای از سوی رگولاتوری برای توقف سرویس های جاری به شرکت های PAP ارسال نشده است.

خبرگزاری فارس - دستورالعمل کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات در خصوص نحوه ارايه سرویس‌های اینترنت پرسرعت، هنوز به شرکت‌های ارايه دهنده ADSL ابلاغ نشده است.
بر اساس این گزارش، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در دهم مردادماه امسال، با استناد به مصوبه جلسه 49 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات در مورخ هشتم مهرماه 1387 اعلام کرد: از این پس اپراتورها نباید هیچ گونه محدودیتی در میزان حجم آپلود، دانلود و زمان اتصال در طول دوره ارايه خدمات ایجاد کنند.
این دستورالعمل به معنی آن است که دیگر فروش اینترنت پرسرعت (ADSL) با ترافیک محدود در کشور مجاز نیست.
اعلام ممنوعیت فروش اینترنت پرسرعت با محدودیت ترافیک، در حالی اعلام شده که هم‌اکنون حدود 90 درصد از مشترکان ADSL کشور از اینترنت حجمی استفاده ‌می‌کنند؛ با این تعبیر در این لحظه سرویس اکثر مشترکان ADSL کشور غیر مجاز است.
زمزمه‌های این تغییر اساسی در روش سرویس‌دهی ADSL، در حالی دست به دست می‌شود که در تماس با چند شرکت PAP مشخص شد که هم‌اکنون ابلاغیه‌ مکتوبی از سوی این سازمان برای ارايه کنندگان اینترنت پر سرعت (ADSL) ارسال نشده و PAPها برای تغییر رویه‌ خود منتظر اقدام رگولاتوری هستند.
از سوی دیگر به علت اینکه این مصوبه مربوط به سال‌های گذشته بوده است، احتمال اینکه رگولاتوری قصد ابلاغ دوباره آن را نداشته باشد نیز وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :