آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1280
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 501

حسابرسي عملکرد سه ماهه شرکت مخابرات اعلام شد

گزارش حسابرس نسبت به پيش بيني درآمد هر سهم منتهی به سال مالي29 اسفند سال 90 شركت مخابرات اعلام شد.

ايسنا - سازمان حسابرسي که حسابرس و بازرس قانوني شركت مخابرات ايران محسوب مي‌شود، با حسابرسي صورت‌هاي مالي مخابرات اعلام كرده است كه طبق صورت سود و زيان پيش بيني شده شرکت ارتباطات سيار ايران(سهامي عام)، هزينه‌هاي قابل پرداخت به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به مبلغ هزار و 269 ميليارد ريال بيش از هزينه‌ مذکور که در صورت سود و زيان پيش‌بيني شده تلفيقي منعکس شده، برآورد و گزارش شده است. بنابراين تعديل صورت سود و زيان پيش‌بيني شده تلفيقي در اين ارتباط ضروري است.
طبق اعلام سازمان حسابرسي در تهيه و ارايه صورت سود و زيان پيش‌بيني شده تلفيقي گروه و شرکت، استاندارد‌هاي گزارشگري مالي در ارتباط با تلفيق و يا به کارگيري روش ارزش ويژه بر حسب مورد، در خصوص شرکت‌هاي سرمايه‌پذير مشمول مندرج در يادداشت توضيحي 3-18 صورت مالي، رعايت نشده است.
شركت مخابرات پيش‌بيني سود هر سهم شرکت اصلي را براي سال مالي 90 در تاريخ اول اسفند 89 مبلغ 339 ريال، و سود هر سهم تلفيقي گروه را مبلغ 378 ريال اعلام كرده است.
شرکت مبلغ یک هزار و 800 ميليارد ريال تعديلات سنواتي احتمالي براي سال1390 پيش بيني كرده است كه مبلغ یک هزار و 200 ميليارد ريال بابت تفاوت هزينه هاي پروانه فعاليت سال 89 و مربوط به شرکت ارتباطات، مبلغ200 ميليارد ريال مربوط به استهلاک دارايي‌هاي ثابت مشهود و ساير موارد شرکت ارتباطات سيار و مبلغ 400 ميليارد ريال مربوط به هزينه‌هاي جاري شرکت‌هاي گروه در سال 89 است که به حساب دارايي‌هاي ثابت مشهود منظور شده است.
براساس اين گزارش شركت مخابرات براي سال مالي90 معادل 339 ريال سود پيش‌بيني كرده است كه در سه ماهه اول امسال يك درصد معادل 2 ريال از سود پيش بيني شده را محقق كرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :