آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1295
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 452

موسسات اعتباري مكلف به ایجاد بانک اطلاعاتی در بانک مرکزی شدند

رییس کل بانک مرکزی گفت: در این زمینه موسسات اعتباري مكلف به اعتبارسنجی مشتریان خود و یا ایجاد بانک اطلاعاتی مشتریان در بانک مرکزی شده اند.

ایلنا – محمود بهمنی تصريح كرد: در اين زمينه سیاست‌ها و تصمیمات کلیدی و مهمی در زمینه ارتقای نظارت بانک مرکزی بر فعالیت بانک‌ها و موسسات اعتباری اتخاذ شده است.
بهمني به برخي از سياست‌هاي اتخاذ شده اشاره كرد و گفت: در این زمینه مووسسات اعتباري مكلف به اعتبارسنجی مشتریان خود و یا ایجاد بانک اطلاعاتی مشتریان در بانک مرکزی شده‌اند.
وي همچنين از اتخاذ تصمیمات مهمی در زمینه برقراری تعادل بین منابع و مصارف بانک‌ها و مدیریت نقدینگی آنان خبر داد.
رييس كل بانك مركزي تاكيد كرد: مجموعه سیاست‌های پولی، اعتباری و نظارتی نظام بانکی کشور در سال 1390 با نگاهی فراگیر پیرامون ابعاد مختلف اقتصاد کلان تدوين شده است.
به گفته وي، محورهای مهمی همچون مباحث سیاستی، نظارتی، اعتباری و غیره در عین توجه به ملاحظات اقتصاد کلان کشور، مورد توجه قرار گرفته است.
بهمني با اشاره به ساماندهي بازار غير متشكل پولي اظهار داشت: تصمیمات مهم و جديدي در زمینه افزایش کنترل بانک مرکزی بر موسسات مالی و جلوگیری از فعالیت شرکت‌ها، موسسات، بنگاه‌ها و صندوق‌هایی که به طور غیرمجاز اقدام به فعالیت پولی و مالی مي كنند، اتخاذ شده است.
به گفته وی در سياست‌هاي بانك مركزي، سلامت نظام بانکی کشور همواره مورد توجه قرار گرفته و در سال جاري نيز اين امر با شدت بيشتري دنبال مي شود.
به این ترتیب رييس كل بانك مركزي از آغاز مرحله جديد عمليات افزايش كنترل بانك مركزي بر موسسات مالي و تداوم برنامه ساماندهي بازار غير متشكل پولي خبر داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :