آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1308
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1390 13:36
تعداد بازدید : 748

رييس سازمان ثبت احوال کشور:

60 دستگاه به صورت آنلاين از پايگاه ثبت احوال تغذيه مي كنند

رييس سازمان ثبت احوال کشور در مورد پايگاه اطلاع رساني ثبت احوال گفت: براي اثربخش بودن اين سازمان، اين پايگاه اطلاعاتي بالغ بر 27 ترابايت ظرفيت دارد که هم اکنون از 15 ترابايت ظرفيت مفيد اين پايگاه استفاده مي شود و60 دستگاه در سطح ملي به طور آنلاين از اين پايگاه تغذيه مي شوند.

روابط عمومي سازمان - محمد ناظمي افزود: اين پايگاه با توانايي استعلام هويتي و تغييرات انجام شده از پر مراجعه‌کننده‌ترين سازمان‌ها قلمداد مي‌شود.
معاون وزير کشور افزود: براي اينکه هيچ ولادت و وفاتي از حوزه ديد سازمان خارج نباشد و همه ولادت‌ها و فوت‌ها به ثبت برسد، شبکه‌اي تحت عنوان شبکه اعلام در سطح کشور راه‌اندازي شده است که اين شبکه از مجموعه‌اي از ثبت ياران مثل دهياران، خانه‌هاي بهداشت در روستاها و برخي از سازمان‌هاي عشايري و نمايندگان بعضي دستگاه‌ها که متولي همکاري در اعلام وقايع ولادت و وفات در روستاها هستند تشکيل مي‌شوند و تحقق اين هدف را ممکن مي‌سازند.
رييس سازمان ثبت احوال کشور به نقش سازنده سازمان ثبت احوال در اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها اشاره کرد و گفت: براي راستي آزمايي اطلاعاتي که مرکز آمار جمع‌آوري کرده بود مي‌بايست اين اطلاعات از سوي سازمان ثبت احوال تاييد مي شد که سازمان توانست قبل از موعد اين کار را انجام دهد و مغايرت اطلاعات را استخراج كند. همچنين در اين مرحله مشخص شد که 100 هزار نفر از اطلاعات به دليل ناهمخواني نيازمند تحقيقات بعدي است.
ناظمي اردکاني در زمينه نقش سازمان ثبت‌احوال در توسعه عدالت اجتماعي گفت: در زمان توزيع سهام عدالت نيز اطلاعات خانوارها به صورت شفاف جمع‌آوري شد که با تاييد سازمان ثبت ‌احوال اين سهام تنها در اختيار افرادي قرار مي‌گيرد که حتما وجود خارجي داشته باشند.
رييس سازمان ثبت احوال کشور در زمينه اتقان اسناد هويتي ايرانيان گفت: براي اين کار شناسنامه‌اي طراحي شد تا احتمال جعل آن به صفر برسد.
ناظمي اردکاني افزود: اين کار با استفاده از فناوري‌هاي نوين صورت گرفت و توانستيم با ارايه شناسنامه‌هاي جديد که به صورت رايانه‌اي صادر مي‌شوند اتقان اسناد هويتي را انجام بدهيم.
وي يادآور شد: از سال 89 شروع به صدور شناسنامه‌هاي جديد شده است و پيش بيني مي‌شود تا پايان برنامه پنجم آحاد ملت، شناسنامه‌هاي جديد رايانه‌اي را دريافت كنند.
رييس سازمان ثبت‌احوال کشور در خصوص تعويض شناسنامه‌هاي قديمي گفت: در فاز اول اين پروژه که در سه ماهه نخست سال 90 صورت گرفت تمام شهرستان‌ها با مجهز شدن به سيستم صدور شناسنامه‌هاي رايانه‌اي، در مواردي که افراد نياز به تعويض شناسنامه داشته باشند شناسنامه‌هاي جديد را در اختيارشان قرار مي‌دهند.
ناظمي اردکاني گفت: در فاز دوم نيز تمام شهرستان‌هاي کم جمعيت(زير 100 هزار نفر) که از نظر تجهيزات مشکلي ندارند و توان تعويض شناسنامه را داشته باشند شروع به کار خواهند کرد.
معاون وزير کشور افزود: درکلانشهرها نيز زماني که نيروي انساني لازم تامين شود اقدام خواهيم کرد و در رابطه با تهران هم هنوز فراخوان اعلام و ظرفيت تکميل نشده است که به محض تکميل ظرفيت، تهران نيز به استان‌هاي ديگر ملحق خواهد شد.
وي يادآور شد: دولت با درخواست سازمان ثبت احوال مبني بر تمديد اعتبار کارت شناسايي به مدت دو سال موافقت خود را اعلام کرد.
كار پايلوت کارت ملي هوشمند تمام شد
ناظمي اردکاني در مورد کارت هوشمند ملي، گفت: کار پايلوت کارت ملي هوشمند نيز به اتمام رسيده و نتايج پايلوت را بررسي خواهيم کرد تا در شش ماهه نخست سال 91 به کار بگيريم.
رييس سازمان ثبت احوال کشور تاکيد کرد: در اين کارت فيچرهاي امنيتي بسيار بالايي طراحي شده که به هيچ عنوان قابليت جعل ندارد.
وي با اشاره به اينکه ترويج کاربرد شماره ملي وگسترش شبکه استعلام از ديگر کاربردهاي اين کارت است، گفت: تمام دستگاه‌هاي کشور مي‌توانند به صورت آنلاين با پايگاه جمعيتي در ارتباط باشند و کارتي را که دريافت کردند در کمترين فرصت با پايگاه تطبيق دهند.
معاون وزير کشور گفت: تمام دستگاه‌هاي کشور براي تشخيص جعل و يا واقعي بودن اين کارت با 60 پايگاه ارتباط مستقيم دارند.
ناظمي اردکاني افزود: تلاش‌هايي صورت گرفته تا از طريق تجهيزات زيرساختي امکان استعلام شبکه‌اي در همه نقاط کشور به وجود آيد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :