آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1310
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 452

توزيع كارت بليت الكترونيكي اتوبوس در اهواز

مدير پروژه بليت الكترونيكي اتوبوسراني اهواز گفت: سيستم بليت الكترونيكي از ديروز در پايانه شهيد فهميده فعال شد و شهروندان مي توانند از كارت بليت به جاي بليت هاي كاغذي استفاده كنند.

خبرگزاري مهر - مجتبي معاضدي افزود: 85 دستگاه اتوبوس‌ شهري در پايانه شهيد فهميده اهواز فعاليت دارند كه همه اين اتوبوس‌ها به دستگاه كارتخوان مجهز شده‌اند.
وي گفت: با راه‌اندازي سيستم بليت الكترونيكي، فروش شهروندكارت(كارت‌بليت الكترونيكي) هم در يك باجه بليت‌فروشي موجود در اين پايانه آغاز شده و شهروندان مي‌توانند كارت‌بليت‌هاي خود را از طريق همين باجه شارژ كنند.
معاضدي گفت: با وجود اينكه استفاده از كارت‌بليت الكترونيكي از دی روز آغاز شده، ولي بليت كاغذي هم فعلا در اين پايانه توزيع مي‌شود و شهرونداني كه داراي بليت كاغذي هستند هم مي‌توانند از اتوبوس‌ها استفاده كنند؛ به تدريج و با آشنايي بيشتر شهروندان با اين سيستم، كارت‌بليت به طور كامل جايگزين بليت كاغذي مي‌شود.
مدير پروژه بليت الكترونيكي اتوبوسراني اهواز افزود: نرخ وديعه «شهروندكارت» 500 تومان است و به همين ميزان هم شارژ اوليه در كارت وجود دارد. به اين ترتيب با پرداخت يكهزار تومان، كارت‌بليت به شهروندان ارايه مي‌شود. نرخ سفر با اتوبوس‌هاي پايانه شهيد فهميده هم 50 تومان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :