آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1313
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 572

دبيركل نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور:

110 نرم افزار در فضاي چند رسانه اي تا پايان سال توليد مي شود

دبيركل نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور گفت: توليد 110 نرم افزار در موضوعات مختلف در فضاي چند رسانه اي تا پايان سال عملياتي خواهد شد.

ايرنا - منصور واعظي در مورد برنامه‌هاي موسسه فرهنگي و اطلاع‌رساني نمايه وابسته به نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور براي توليد نرم‌افزار افزود: اين موسسه تاكنون نرم‌افزارهاي زيادي را توليد و رونمايي كرده است كه آخرين آنها "بحرين ، مرواريد گمشده" با رويكرد پژوهشي و تاريخي و ديگري "سفر آخرت" بود.
وي در مورد اينكه موسسه چه تعداد نرم‌افزار تا پايان سال توليد خواهد كرد، گفت: توليد 110 نرم‌افزار در فضاي چند رسانه‌اي با موضوعات دين، انقلاب، دفاع مقدس، ايران‌شناسي، حوزه‌هاي علمي و علوم مختلف در دستور كار است.
واعظي در مورد بودجه‌اي كه نهاد براي اين منظور تخصيص داده است، گفت: بودجه اختصاص داده شده بستگي به محتواي نرم‌افزار دارد، برخي از آنها نيازمند كارهاي پژوهشي سنگين و جمع‌آوري اسناد است كه هزينه بالايي در بردارد و برخي همانند نرم‌افزار سفر آخرت نيازمند بودجه كمتري است.
وي با تاكيد بر اينكه اين نرم‌افزارها در بازار براي فروش عرضه مي‌شود، گفت: در مجموع فروش اين نرم‌افزارها هزينه‌هاي توليد را تامين مي‌كند.
محمدرضا اخضريان كاشاني، مديرعامل موسسه فرهنگي و اطلاع‌رساني نمايه نيز در مورد عناوين اين نرم‌افزارها گفت: برخي از اين نرم‌افزارها همچون ' يك قرن فرياد' حاوي پنج عنوان است كه به صورت روز شمار به بررسي حوادث ايران در بازه‌هاي زماني مختلف در يك قرن اخير در قالب مقالات، فايل‌هاي صوتي و تصويري مي‌پردازد. اين نرم‌افزار پس از ماه مبارك رمضان رونمايي خواهد شد.
وي افزود: "از ذره تا آفتاب" با موضوع بررسي توانمندي‌هاي ايران در زمينه انرژي هسته‌اي و "هبوط در كوير" با موضوع علي شريعتي از جمله نرم‌افزارهايي است كه تقريبا تكميل شده و به زودي رونمايي خواهد شد.
اخضريان گفت: نمايه "مشروطيت" شامل 15 نرم‌افزار در حوزه تاريخ انقلاب، رهبران سياسي و مذهبي، نقش مساجد در انقلاب و غيره ، امام و آينه‌ها، ريزش‌ها ورويش‌ها مربوط به تاريخ اسلام و انقلاب،  بصيرت و بقاع متبركه و امام‌زادگان از ديگر نمايه‌هايي است كه در طول ماه‌هاي آينده تكميل و رونمايي خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :