آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1314
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1390 0:0
تعداد بازدید : 573

نایب رییس هیات مدیره مخابرات ایران:

تعرفه 25 و 40 توماني براي مکالمات شهری و بین شهری صحت ندارد

نایب رییس هیات مدیره مخابرات ایران گفت: پیشنهاد تعرفه دقیقه ای 25 و 40 تومانی برای مکالمات شهری و بین شهری صحت ندارد.

 خبرگزاری فارس - مصطفی سیدهاشمی در خصوص انتشار اخباری مبنی بر پیشنهاد شركت مخابرات برای تعیین تعرفه 25 تومانی برای هر دقیقه مکالمه شهری و 40 تومانی برای هر دقیقه مکالمات بین شهری و استانی افزود:‌ این اخبار صحت ندارد و شرکت مخابرات در پیشنهاد تعرفه به مسایل اقتصادی، اجتماعی و معیشتی مردم توجه می‌کند و هیچ‌گاه چنین ارقامی از سوی مخابرات پیشنهاد نشده است.
نایب رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با تکذیب این خبر بیان کرد: در مورد تعرفه بین‌ شهری خبر رقم 400 ریال به ازای هر دقیقه منتشر شده که این خبر اصلا درست نیست؛ زیرا بحث Flat کردن، تعرفه داخل استانی، مطرح است.
وی ادامه داد: همچنین درباره تعرفه بین استانی، 4 زون (منطقه) داریم؛ تاکنون بحث Flat کردن در داخل استان مطرح بوده که هم اکنون FLAT کردن خارج استانی نیز مطرح شده است و ما آمادگی این کار را داریم.
نایب رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: با FLAT کردن تعرفه‌های داخل استانی، درآمد مخابرات کاهش می‌یابد و این کاهش تعرفه شرکت مخابرات خصوصی، باید توسط دولت جبران شود.
وی ادامه داد: برای مثال با یکسان سازی کدها در داخل استان تهران، هزینه مکالمه از ورامین به تهران به جای 127 ریال، با تعرفه 7/44 ریال محاسبه خواهد شد و این مابه‌التفاوت را دولت باید پرداخت کند؛ بنابراین یکسان سازی کدهای مخابراتی به نفع مردم است.
وی در پاسخ به این سوال که جدا از بحث یکسان‌سازی کدهای مخابراتی داخل استانی که به مخابرات تکلیف شده، پیشنهادی که مخابرات برای تعرفه هر دقیقه مکالمه در داخل استان داده چقدر است، گفت: شورای رقابت فرمولی را برای نحوه قیمت‌‌گذاری به مخابرات ابلاغ کرده که از فاکتورهای قیمت سال، کیفیت، بهره‌وری،  سود مورد انتظار در هر سال و  تورم سالیانه تشکیل شده و منتظر هستیم که ضریب‌های مولفه‌ها توسط شورای رقابت برای ما مشخص شود و بر آن اساس قیمت پیشنهادی را حساب کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که بنابراین دستور کار رگولاتوری برای بررسی تعرفه‌های مخابراتی در چه زمینه‌ای است، گفت: این بررسی‌ها برای موضوع تکلیف Flat کردن است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :