آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13772
تاریخ انتشار : 4 مهر 1391 10:28
تعداد بازدید : 1959

برگزاری کارگاه ملی رایانش ابری در دانشگاه امیرکبیر

نخستین کارگاه ملی رایانش ابری 10 و 11 آبان ماه در دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.

فناوران- نخستین کارگاه ملی رایانش ابری با هدف آشنایی کاربردی دانشجویان و علاقه‌مندان در زمینه رایانش ابری از سوی انجمن علمی دانشکده کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مرکز تحقیقات رایانش ابری برگزار می‌شود.
رایانش ابری امکانی است که مشکلاتی مانند نقص کارایی و یا نوسان کارایی را برای سرورهای ارایه‌دهنده خدمات برطرف می‌کند ضمن آنکه برای مشکلات ناشی از وجود پلت‌فرم‌های مختلف و مسایل مربوط به کپی‌رایت، راه‌حل‌های نوینی ارایه می‌دهد.
در این همایش در خصوص ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ ﭘﺎﻳﻪ اﺑﺮ، ﻣﻌﻤﺎری‌های ﻣﺨﺘﻠﻒ زﻳﺮﺳﺎﺧﺖ اﺑﺮی، اﺳﺘﻘﺮار راﻳﺎﻧﺶ اﺑﺮی در ﻣﺮاﻛﺰ داده، ﻣﻬﺎﺟﺮت ﻣﺎﺷﻴن‌های ﻣﺠﺎزی در اﺑﺮ، ﻣﺪل‌های ﺗﺠﺎری اﺑﺮ، ﺷﺒﻜﻪﻫﺎی ﻣﺠﺎزی، ﭘﻠﺖ ﻓﺮمﻫﺎی اﺑﺮی، اﺳﺘﻔﺎده از ﻓﻨﺎوری GPU در ﻣﺤﺎﺳﺒﺎت اﺑﺮی، ﭘﺎﻳﮕﺎهﻫﺎی داده اﺑﺮی، ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎی ﻛﺎرﺑﺮدی در اﺑﺮ، ﻫﻮش ﺗﺠﺎری در اﺑﺮ، اﺟﺮای اﻟﮕﻮرﻳﺘﻢ ﻫﺎی ﺗﻜﺎﻣلی در اﺑﺮ، ﭘﺮدازش ﻓﻮق ﺳﺮﻳﻊ در اﺑﺮ، اﻣﻨﻴﺖ راﻳﺎﻧﺶ اﺑﺮی، ﻛﺎر ﺑﺎ ﺷﺒﻴﻪ ﺳﺎز اﺑﺮ، ﻛﺎرﺑﺮد راﻳﺎﻧﺶ اﺑﺮی در رﺷﺘﻪﻫﺎی ﻣﺨتلف بحث و بررسی می‌شود.
 در طول برگزاری این کارگاه حدود 15 مقاله برگزیده ارایه می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :