آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13774
تاریخ انتشار : 4 مهر 1391 10:36
تعداد بازدید : 477

راه‌اندازي سيستم ارجاع الكترونيكي تا 20 روز ديگر

نسخه هاي پزشكان خانواده الكترونيكي مي شود

معاون فني مركز توسعه شبكه و ارتقاي سلامت وزارت بهداشت از راه اندازي سيستم ارجاع به صورت الكترونيكي تا 20 روز آينده خبر داد و گفت: تمام فرآيندهاي برنامه پزشك خانواده و سامانه الكترونيكی سلامت تا پايان دولت دهم اجرايي خواهد شد.

 ایسنا- دكتر سيدرضا مظهري گفت: با راه‌اندازي سيستم ارجاع الكترونيكي در صورتي كه فردي به پزشك خانواده مراجعه كند و بر اساس تشخيص پزشك مربوطه، مقرر شود به سطح تخصصي ارجاع داده شود، محتواي ارجاع، نتيجه ويزيت پزشك و نوع خدمت تخصصي در سطح دوم مشخص مي‌شود و پزشك مربوطه با ارايه يك كد پيگيري به بيمار، وي را به سطح دوم ارجاع مي‌دهد.
معاون فني مركز توسعه شبكه و ارتقاي سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: اگر بيمار مربوطه در حيطه تخصص مشخص شده به پزشك متخصص طرف قرارداد با برنامه پزشك خانواده مراجعه كند، كد پيگيري وي توسط متخصص مربوطه به سيستم وارد مي‌شود و به اين ترتيب محتواي نوشته شده از سوي پزشك خانواده براي پزشك متخصص قابل رويت خواهد بود. در اين مرحله نيز متخصص درمان را آغاز مي‌كند و پيگيري‌هاي انجام شده را به صورت هوشمند به سامانه وارد مي‌كند. پس از آن بازخورد ارایه شده توسط متخصص نيز در يادآورهاي پزشك خانواده مربوطه به صورت اتوماتيك مرتبا گوشزد مي‌شود.
مظهري با بيان اينكه ويزيت پايه اكنون به صورت هوشمند در سيستم به اجرا گذاشته شده، افزود: پس از انتخاب پزشك خانواده از سوي افراد، نخستين خدمتي كه انجام مي‌شود، ويزيت پايه است. پس از آن نيز سيستم خدمات ارجاع برقرار خواهد شد.
 وي ادامه داد: همچنين برنامه‌ريزي‌هاي لازم صورت گرفته كه تا يك ماه آينده بتوانيم در مناطقي كه زيرساخت‌هاي اينترنتي و سخت‌افزاري فراهم باشد، نسخه الكترونيكی را نيز اجرايي كنيم.
معاون فني مركز توسعه شبكه و ارتقاي سلامت وزارت بهداشت گفت: اجراي فازهاي بعدي برنامه پزشك خانواده چندان به طول نخواهد انجاميد و نهايتا تا پايان دولت دهم تمام فرآيندهاي برنامه پزشك خانواده و سامانه الكترونيكی سلامت اجرايي خواهد شد.
مظهري همچنين گفت: تاكنون اطلاعات مربوط به 21 ميليون و 340 هزار نفر از جمعيت كشور وارد سامانه الكترونيكی برنامه پزشك خانواده شده‌ است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :