آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 13786
تاریخ انتشار : 4 مهر 1391 10:58
تعداد بازدید : 596

برگزاري اجلاس مجمع جهاني استانداردسازي مخابرات

مدير دفتر استاندارد و تایيد نمونه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از برگزاري اجلاس مجمع جهاني استانداردسازي مخابرات (WTSA-12) از سوي اتحاديه بين المللي مخابرات (ITU) از 30 آبان تا 9 آذرماه در امارات متحده عربي خبر داد.

فناوران - غلامرضا خاكسار با بیان این مطلب گفت: تعريف سياست‌هاي كلي در حوزه استانداردسازي، بازنگري و بررسي روش‌هاي كاري شامل روند تایيد استانداردها، برنامه‌هاي كاري، تغيير ساختار گروه‌هاي مطالعاتي، بازنگري مصوبات موجود و پيشنهاد مصوبات جديد و بهبود روش‌هاي كاري، پذيرش روش‌هاي كاري و دستورالعمل‌ها براي بخش مخابراتي اتحاديه جهاني ارتباطات (ITU-T) و انتخاب روساي گروه‌هاي مطالعاتي و كميته مشورتي استانداردسازي مخابرات (TSAG) از جمله وظايف اجلاس مجمع جهاني استانداردسازي مخابرات (WTSA) است.
وي درباره جايگاه و اهميت اين اجلاس افزود: تصميمات WTSA-12 الزاماتي را در حوزه استانداردسازي براي رگولاتورها تعيين مي‌كند. بر همين اساس بايد به صورت تاثيرگذار در اين تصميم‌گيري‌ها مشاركت داشته باشيم تا از تصويب موضوعات مغاير با منافع ملي كشور پيشگيري شود.
خاكسار بیان كرد: رگولاتوري با تشكيل جلسات آمادگي و دعوت از سازمان‌ها و شركت‌هاي زيرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، سوالات و پيشنهادات طرح شده در اجلاس‌هاي قبلي، اسناد و مدارك موجود را بررسي كرده و در پي آن است كه به صورت موثر در اين اجلاس حضور يابد. مدير دفتر استاندارد و تایيد نمونه رگولاتوري عنوان كرد: پيشنهادات مربوط به تهيه مارك استاندارد اتحاديه جهاني ارتباطات (ITU) براي مقابله با مشكلات نبود تجهيزات و روش‌هاي يكسان تست و عدم ميان كاري (Interoperability) برخي توليدات كارخانجات مختلف از جمله موضوعاتي است كه در اجلاس WTSA-12 بررسي مي‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :